fbpx

Volkswagen garbus przerobiony na elegancko staroświecki mini motocykl!

Nowoczesne, modne, krzykliwe i wymyślne samochody są atrakcyjne… i nikt nie może temu zaprzeczyć. Żaden z nas nie może jednak zakwestionować wartości starych, kultowych aut, a niemiecki Volkswagen garbus jest jednym z nich.

Samochody te charakteryzowały pewną epokę, i pozostały symbolem starych, niezapomnianych czasów.

Cóż, ci z was, którzy lubią wycieczki po okolicy, z pewnością zakochają się w dziele pewnego entuzjasty, który przerobił te samochody na skutery!

Brent Walter widzi samego siebie jako „twórcę i konstruktora różnego rodzaju rzeczy”, a jego dzieło nosi nazwę „Volkspod”.

Majsterkowicz wyjaśnia, że zajął się tym hobbystycznie, chcąc przetestować swoje możliwości:

„Chciałem skuter, który mógłbym zabrać na pokazy VW. Zderzaki zostały po budowie mojego samochodu. Chciałem też poćwiczyć spawanie cienkich blach.”

Volkspod posiada tylne reflektory z oryginalnego samochodu, i szeroką rowerową kierownicę. Jego silnik ma moc 3 koni mechanicznych i można poruszać się na nim z prędkością do 40 km/h.

View this post on Instagram

A post shared by Brent Walter (@walter_werks)

 

 

Skuter posiada klasyczne logo Volkswagena z przodu, schodek, który pomaga na niego wsiąść, i silnik. Jest także dostępny w kultowych kolorach oryginalnego garbusa: zielony i pastelowy błękit.

 

Walter powiedział:

„Oryginał (zielony) ma silnik 79cc i wyglądem przebija praktyczność” – dodaje. – „Ten drugi (niebieski) ma większy prześwit i silnik 212cc. Jest bardziej praktyczny podczas jazdy na drodze.”

Jak tylko inni się o nich dowiedzieli, te mini motory podbiły internet, a Walter został zalany pytaniami i prośbami o nie.

Zainteresowani tymi retro skuterami?

Sprawdźcie profil na Instagramie Brenta, walter_werks, jako że dokumentował tam cały proces budowy tych pojazdów. Nie wiemy, czy te wymyślne dzieła będą na sprzedaż, dlatego w międzyczasie możemy pozostać na bieżąco z jego postępami!

 

Tłumaczenie: Aleksandra Kotlęga

Źródło: healthyfoodhouse.com

Dodaj komentarz