fbpx

Sieć kin Helios wyświetli bajki ukraińskim dzieciakom za darmo

Sieć kin Helios wyszła z piękną inicjatywą dla dzieci uchodźców z Ukrainy, którzy uciekają przed wojną. Będą one mogły obejrzeć bajki za darmo.
Helios wyświetli bajki dzieciakom z Ukrainy

Szefowie kin Helios pomyśleli o Ukraińcach przebywających na terenie Polski. Ruszyła nowa akcja, dzięki której dzieci uciekające przed wojną na Ukrainie będą mogły za darmo oglądać filmy. Bajki będą oczywiście wyświetlane w ich ojczystym języku.

Na facebookowym profilu Kinofilia pojawiła się informacja o pięknej akcji ze strony sieci kin Helios. Od 4 marca 2022 roku codziennie odbędzie się darmowy pokaz filmu dla dzieci w języku ukraińskim. Pierwszą produkcją, która zostanie pokazana najmłodszym z Ukrainy, będzie “Kosmiczny mecz: Nowa era”.

Sieć Helios od kilku lat ma w swoim repertuarze filmy w języku ukraińskim, by nasi sąsiedzi zza wschodniej granic mogli wybrać się do kina.

Działania sieci Helios to nie jedyna akcja polskich kin wspierających Ukrainę w walce z Rosją. Mieszcząca się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie Kinoteka zapowiedziała, że cały dochód z biletów uzyskany w czwartek 3 marca 2022 roku, zostanie przekazany na pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Dodaj komentarz