fbpx

Liczenie owiec w pakiecie. Oferta wakacyjna na zdrowy sen!

Otoczone wzgórzami senne wiejskie Sussex w Wielkiej Brytanii, oprócz łąki pełnej wełnistych, puchatych zwierząt gospodarskich, ma do zaoferowania coś jeszcze. To tutaj  pojawiła się „Kopuła Snu”, w której goście będą mieć szansę zanurzyć się w błogi sen po uprzednim liczeniu owiec, w realu!

Mała kopuła stworzona przez firmę zajmującą się technologią snu pomieści dwie osoby i będzie wyposażona w luksusowe podwójne łóżko ze sferycznym widokiem na idylliczną okolicę.

Po kolacji i rozlokowaniu się na noc goście będą zachęcani do liczenia ponumerowanych owiec podczas spaceru po padoku, zanim powoli zapadną w błogą drzemkę pod gwiazdami. O poranku światło dzienne będzie zwiastować sesję jogi z instruktorem i pyszne śniadanie  przygotowane z lokalnych produktów.

*Shleep Sanctuary zostało stworzone przez firmę Emma Sleep zajmującą się technologią snu. Firma ogłosiła konkurs, w którym dwie osoby mają szansę wypróbować to miejsce tuż po otwarciu latem 2023 roku.

*Kombinacja angielskich słów: sleep – sen oraz sheep – owca (przyp.tłumacza)

Inspiracja do stworzenia Kopuły Snu były wyniki ankiety wśród 2 000 dorosłych, która wykazała, że 44% miało trudności z zasypianiem w tym roku.

Siła dobrego snu nie może być niedoceniona i jest jasne, że społeczeństwo potrzebuje go teraz bardziej niż kiedykolwiek – zauważył dr Dennis Schmoltzi, dyrektor generalny Emma Sleep.

Ponad jedna piąta (21%) ankietowanych miała problemy ze snem z powodu zmartwień związanych z kryzysem i kosztami utrzymania, podczas gdy 23% nie spało, martwiąc się o pracę.

Liczenie owiec to coś więcej niż tylko bajki na dobranoc – to wypróbowana i przetestowana technika wizualizacji, której Brytyjczycy w zaufaniu oddają się przed snem.  Tęsknią również za pogodnym i spokojnym otoczeniem, w którym mogą się zrelaksować, co jest niezwykle ważne dla jakości snu.

Według badania, 23% respondentów twierdzi, że ich jakość snu jest obecnie gorsza niż kiedykolwiek wcześniej – przy czym 10% przyznaje nawet, że nie pamięta, kiedy ostatnio dobrze spało. 14% dorosłych zastosowało „taktykę wizualizacji”, taką jak liczenie owiec, w celu uzyskania dobrego snu.

Badanie, przeprowadzone przez OnePoll, ujawniło również czynniki, które ich zdaniem zwiększają szanse na dobry sen – w tym świeże powietrze i dźwięk natury.

Przy regularnym praktykowaniu, tego rodzaju ćwiczenia okazały się obniżać tętno, zachęcając do wolniejszego oddychania i aktywując przywspółczulny układ nerwowy powiedziała Theresa Schnorbach, naukowiec ds. snu w Emma.

Rozproszenie wyobraźni jest również skuteczną strategią poznawczą, aby pomóc w zasypianiu, gdzie wyobrażasz sobie przyjemny i relaksujący obraz z możliwie jak największą liczbą szczegółów – np. liczenie puszystych owiec, kiedy przeskakują przez płot. Celem jest wykorzystanie jak największej pojemności poznawczej, aby stłumić niepokojące myśli. Badania pokazują, że to nie tylko skraca czas potrzebny do zaśnięcia, ale także poprawia jakość snu.

Aby mieć szansę wygrać pobyt w „Shleep Sanctuary” z wybranym gościem, zarejestruj się TUTAJ

 

 

ŹRÓDŁO: Good News Network

OPRACOWANIE: Agata Pałach, blog Nigdy za późno

One thought on “Liczenie owiec w pakiecie. Oferta wakacyjna na zdrowy sen!

Dodaj komentarz