fbpx

Jak właściwie pielęgnować brodę?

Broda to wizytówka mężczyzny. To właśnie stopień jej zadbania najbardziej wpływa na odbiór każdego z nas. Aby nasz zarost zawsze prezentował się imponująco, ważna jest codzienna pielęgnacja. Jakie kosmetyki do brody powinny znaleźć się w zestawie każdego brodacza? W jaki sposób pielęgnować brodę, żeby zadbać o jej atrakcyjny wygląd? Prezentujemy nasz poradnik!

Kosmetyki do pielęgnacji brody – „must have” każdego brodacza

Każdy mężczyzna, który posiada brodę, doskonale zdaje sobie sprawę, że jej pielęgnacja wymaga użycia wielu rodzajów kosmetyków. Podstawowym produktem, w który powinien być wyposażony zestaw do brody, jest olejek. Odpowiada on za nawilżenie i wygładzenie włosów oraz łagodzenie podrażnień skóry. Tego rodzaju preparaty oparte są na naturalnych składnikach o delikatnym i przyjemnym zapachu.

W szafce łazienkowej brodacza powinno znaleźć się również miejsce na krem lub balsam. Produkty te służą do nawilżania, odżywiania oraz stylizowania zarostu. Powinny ich używać osoby, którym zależy na wystylizowaniu brody. Bardzo istotne jest także stosowanie balsamów i odżywek. Ich zadaniem jest utrzymanie higieny zarostu. Szampon usunie z brody wszelkie zanieczyszczenia, a odżywka dostarczy wszystkich niezbędnych składników odżywczych.

Jakie akcesoria do brody są potrzebne, aby dbać o dobrą kondycję zarostu?

Pielęgnacja brody jest możliwa nie tylko dzięki kosmetykom, ale także akcesoriom. Podstawowym z nich jest szczotka do brody. Codzienne czesanie to najważniejsza czynność, która pozwala zachowanie dobrej kondycji zarostu. Użycie kartacza pozwala na usunięcie zanieczyszczeń, ale także ma pozytywny wpływ na skórę pod zarostem. Oprócz tego szczotkę można wykorzystać do rozprowadzania kosmetyków.

Na wyposażeniu brodacza powinien znaleźć się również grzebień. Trzeba zdawać sobie sprawę, że nie można stosować zamiast niego szczotki, ponieważ te akcesoria mają zupełnie inne przeznaczenie. Szczotka służy do rozczesywania włosów i ich pielęgnacji, natomiast grzebień ma za zadanie nadać brodzie kształt i objętość. To obowiązkowy przedmiot przy stylizacji brody, gdyż pomaga w jej ułożeniu.

Jak prawidłowo pielęgnować brodę – kilka podstawowych porad

Absolutną podstawą jest regularne mycie brody. Pozwoli to na bieżąco usuwać wszystkie zanieczyszczenia. Jak już wspomnieliśmy wyżej, niezwykle istotne jest używanie kosmetyków przeznaczonych do zarostu. Trzeba być świadomym, że zawierają one składniki odżywcze dobrze dopasowane do specyfiki brody. Oprócz tego należy pamiętać o osuszeniu brody ręcznikiem po skończonym myciu. Nie należy jej dokładniej suszyć za pomocą suszarki, a zostawić do naturalnego wyschnięcia.

Po umyciu zarostu należy użyć olejku lub balsamu. Olejek warto nałożyć na wilgotną brodę. W ten sposób zatrzyma on wilgoć, a balsam dodatkowo usztywni włoski. W celu dodatkowego nawilżenia należy skorzystać z odżywki. Na koniec należy poddać brodę szczotkowaniu, aby rozprowadzić wszystkie kosmetyki, a także poprawić kondycję włosa. Nie można zapominać także o regularnym przycinaniu zarostu.

 

Dodaj komentarz