fbpx

Był bezdomny, uzależniony i siedział w więzieniu. Dziś jest milionerem i pomaga innym

Kilkanaście lat temu Khalil Rafati był nikim. Mieszkał na ulicy w jednej z najgorszych dzielnic Los Angeles, brał heroinę i miał za sobą więzienie. Nie wyglądał dobrze – jego wychudzone, ważące niespełna 50 kg ciało pokryte było wrzodami.

Dziś Rafati to okaz zdrowia. Całkiem nieźle też mu się powodzi – jego firma SunLife Organics, sieć barów serwujących zdrowe napoje owocowe, przynosi mu milionowe zyski.

11

3

Trudno w to uwierzyć, ale po soki Khalila Rafatiego ustawiają się kolejki. Wśród jego klientów są m.in. znani aktorzy David Duchovny i Jeff Bridges, gitarzysta Guns N’ Roses Slash oraz wokalista Red Hot Chili Peppers Anthony Kiedis. Na jego Instagramie można zobaczyć, jak ogląda koncert grupy zza kulis.

5

6

Mężczyzna przeszedł niesamowitą transformację. Narkotyki doprowadziły go prawie do śmierci. W 2001 roku omal nie umarł – celowo przedawkował heroinę na imprezie. W swoim życiu handlował też środkami odurzającymi. Dziś twierdzi, że całe życie uciekał od dzieciństwa które było dla niego bardzo trudne.

8Wspomnienia mężczyzny, który całkowicie odmienił swoje życie, znalazły się w jego wydanej niedawno autobiografii „I Forgot To Die” („Zapomniałem umrzeć”). Wspomina w niej, jak w pewnym momencie postanowił zerwać z dotychczasowym życiem. Na początku wzmocnił swój organizm, w czym pomógł mu przyjaciel, który pokazał mu zdrową żywność i nauczył pić naturalne soki. To go zainspirowało.

9

Sieć barów Rafatiego rozrasta się. Obecnie ma ich sześć, wszystkie w południowej Kalifornii (głównie w Los Angeles i Malibu), ale planuje kolejne. Jego soki noszą niezwykłe nazwy, takie jak „Eliksir życia”, „Szczęście” czy „Wolverine”. Ten ostatni, stworzony z bananów, to chyba najpopularniejsza mikstura w ofercie firmy. Powstała z myślą o pacjentach wychodzących z nałogu.

12

13

10

Rafati nie tylko zarabia pieniądze, rozbudowuje biznes i odmienia swoje życie. Pomaga też innym. Zanim na dobre zajął się produkcją soków, otworzył klinikę odwykową w Malibu. To właśnie na mieszkających w Riviera Recovery Center pacjentach testował pierwsze mikstury.

7

Kiedy Rafati zatrudnia w swojej firmie nowe osoby, bardzo często wybiera takie, które są w takim miejscu jak on kilkanaście lat tamu i potrzebują kogoś, kto pomoże im zacząć życie od nowa. „Jest dla nas jak ojciec” – mówi o nim Cache Coelho, młoda dziewczyna, jeszcze niedawno uzależniona od leków hormonalnych.

2

Źródło: dailymail.co.uk, instagram.com

Dodaj komentarz