fbpx

Wymień śmieci na książkę. 19 września w polskich miastach rusza niezwykła akcja

19 września obchodzimy wyjątkowe święto – Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk. Jest to doskonała okazja, aby pomyśleć nad losem naszej planety. Samo myślenie nie zda się jednak na wiele, jeśli nie przystąpimy do działania. Dlatego warto wziąć czasem worek na śmieci i rękawice, aby sprawić by miejsce w którym żyjemy na co dzień było czystsze. Teraz dostaniemy jeszcze za to prezent!

Książka w zamian za miłość do planety

Inicjatywę zachęcająca do sprzątania zorganizowana została przez Annę Jaklewicz. Reguły akcji “Książka za worek śmieci” są proste, wystarczy dołączyć do wydarzenia na Facebooku, następnie zarejestrować się, wybierając jedno z pięciu większych miast w Polsce.

Oczywiście nie chodzi tu jedynie o to, aby otrzymać książkę, chociaż jest to bardzo dobra motywacja do działania. Głównym celem akcji jest zadbanie wspólnie o środowisko w którym żyjemy, oraz podnoszenie świadomości na ten temat. Jest to już XV edycja tej wspaniałej inicjatywy.

Dlaczego warto wziąć udział?

– Na pomysł akcji “Książka za worek śmieci” wpadłam półtora roku temu podczas festiwalu podróżniczego Włóczykij w Gryfinie. Książki miały zmotywować jego uczestników i mieszkańców miasta do wspólnego sprzątania. I udało się. W ciągu niecałych trzech godzin zebraliśmy prawie dwie tony śmieci – napisała organizatorka akcji, Anna Jaklewicz.

W tym roku akcja odbędzie się w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu i Łodzi. Na profilu społecznościowym “Książka za worek śmieci” pojawiają się bieżące informacje i dokładne zasady całej inicjatywy.

Dodaj komentarz