fbpx

Lojalny pies przez sześć dni czekał na właściciela przed szpitalem

Ten biały psiak z Turcji na pewno jest najlepszym przyjacielem człowieka. Udowodnił to, czekając przez sześć dni pod drzwiami szpitala, na swojego właściciela.

Kiedy ambulans zabrał Cemala Senturka, jego oddany pies pobiegł w ślad za nim. Suczka o imieniu Boncuk czekała na swojego pana przed drzwiami placówki w Trabzon przez kolejnych sześć dni, kiedy ten był leczony z powodu zatoru w mózgu. Po wyjściu ze szpitala pan Senturk został przywitany entuzjastyczną i szczerą psią radością.

Suczka przybiegała pod szpital około 9 rano każdego dnia. Zajmował się nią personel szpitala, który karmił ją i pilnował, aby nic złego jej się nie stało. Córka Cemala próbowała zabrać psa do domu, ale ten za każdym razem uciekał i wracał pod szpital.

– Ona nikomu nie zagraża. Wszyscy zauważyli związek między psem a jej właścicielem. To sprawiło, że ​​wszyscy są tu szczęśliwi – powiedział przedstawiciel szpitala Fuat Ugur w wywiadzie dla agencji Reuters.

19 stycznia Senturk został wypuszczony do domu. Uradowana Boncuk biegła cały czas obok jego wózka inwalidzkiego, podskakując i merdając ogonem. Opuściła szpital dopiero z właścicielem.

– To bardzo uszczęśliwia człowieka. Pies jest bardzo blisko nas, jak człowiek, i to Cię uszczęśliwia. Jest do mnie bardzo przyzwyczajona. I ja też za nią ciągle tęsknię. Czasami wołałem do niej ze szpitalnego okna, co ją motywowało – powiedział mediom Senturk.

Źródło: Reuters, BBC

One thought on “Lojalny pies przez sześć dni czekał na właściciela przed szpitalem

Dodaj komentarz