fbpx

Już 18 stycznia pełnia wilczego Księżyca. To niezwykła noc

Już wkrótce czeka nas pełnia wilczego Księżyca i będzie to pierwsza pełnia w 2022 roku. Księżyc będzie mocno widoczny (oczywiście jeśli nie zasłonią go chmury), a jego wpływ na nasze samopoczucie naprawdę silny. Obserwować niebo powinniśmy szczególnie 18 stycznia o godzinie 00:51. Sprawdź, jak wpłynie na ciebie pełnia Księżyca i czemu tego dnia nazywany on bywa wilczym, srebrnym, lodowym i starym.

Nazwa wywodzi się z czasów, w których ludzie musieli obserwować sfory wilków, żeby te nie zbliżały się do ich wiosek i nie próbowały atakować. Wycie głodnych wilków, które nie mają już gdzie szukać pożywienia, słuchać było właśnie w połowie zimy, w styczniu, gdy Księżyc wschodził na niebo w pełni.

Rdzenni Amerykanie i Europejczycy w średniowieczu nazywali styczniową pełnię także pełnią lodowego Księżyca, ze względu na szczególnie chłodne zimy i starego Księżyca, bo przeciągłe wycie wilków było dla nich symbolem przypominania sobie o dawno zmarłych przodkach.

Przyjęło się, że każda pełnia to czas wzburzonych emocji, zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych. Pełnia wilczego Księżyca ma nam przynieść głównie problemy ze snem oraz uczucie niepokoju mimo braku wyraźnego powodu. Księżyc głodnych wilków może sprawić, że będziemy rozdrażnieni, rozkojarzeni i łatwiej wpadniemy w gniew czy apatię.

 

Źródło: mamadu.pl

One thought on “Już 18 stycznia pełnia wilczego Księżyca. To niezwykła noc

Dodaj komentarz