fbpx

W Polsce powstała wyjątkowa biblioteka ze zjeżdżalnią

W Polsce powstała wyjątkowa biblioteka, w której oprócz wypożyczenia książki, będzie można zjechać na zjeżdżalni. Specjalna rura, która połączy dwa piętra, ma zachęcić do czytania zarówno dzieci, jak i dorosłych. Obiekt, który znajduje się w Gdyni, ma być otwarty w Mikołajki.

Innowacyjna biblioteka to wspólny pomysł miasta i Amerykańskiej Szkoły Podstawowej. Obiekt powstał przy ul. Łowickiej w dzielnicy Mały Kack w Gdyni. W budynku znajduje się metalowa rura, która łączy piętro z parterem.

W szybki sposób będzie można się nią przemieścić ze strefy “dla dorosłych” do wypożyczalni dla dzieci. Ze zjeżdżalni będzie mógł skorzystać każdy, bez względu na wiek.

— Architekt, z którym współpracowaliśmy, mógł “poszaleć” i naprawdę stworzyć tutaj niezwykłe, niespotykane w bibliotece formy. To na pewno przyciągnie do nas jeszcze więcej osób — mówi w rozmowie z “Radio SuperNova” Natalia Gromow, dyrektor Biblioteki Gdynia, która jest gospodarzem obiektu.

Zjeżdżalnia to jednak nie jedyne, co odróżni bibliotekę w Małym Kacku od inych obiektów tego typu. Autorzy inicjatywy stanęli naprzeciw wyzwaniom stawianym przez współczesnego czytelnika.

Obok kilkunastu tysięcy książek pojawi się też oferta multimedialna. Odwiedzający będą mogli pograć w gry komputerowe i posłuchać audiobooków. Oprócz tego pojawi się możliwość “wypożyczenia” laptopa, z którym będzie można się rozsiąść w jednym z wielu miejsc przystosowanych do pracy w ciszy i spokoju.

Latem czytelnicy będą mogli też korzystać z “czytelni pod chmurką”. To specjalnie wyodrębnione miejsce na świeżym powietrzu, gdzie na pufach i leżakach będzie można oddać się lekturze.

Otwarcie biblioteki ma nastąpić 6 grudnia o godzinie 12:00.

 

 

One thought on “W Polsce powstała wyjątkowa biblioteka ze zjeżdżalnią

Dodaj komentarz