fbpx

Rozebrali się, żeby ratować kobiece piersi. Trójmiejscy crossfitowcy wypuszczają „nagi” kalendarz na rok 2017

To już druga edycja „nagiego” kalendarza z udziałem trójmiejskich crossfitowców. Podobnie jak w zeszłym roku, sportowcy rozebrali się dla kobiet chorych na raka piersi. Męskie ciała mają przyciągnąć uwagę pań. Nadrzędnym celem jest jednak podnoszenie świadomości dotyczącej choroby nowotworowej oraz metod profilaktyki.

„Power of Community” nie jest zwyczajnym kalendarzem, to wydawnictwo, z którego powstaniem związana jest działalność Fundacji Onkocafe, a dokładnie kampania edukacyjna „BreastFit. Kobiecy biust. Męska sprawa”. Pomysłodawcy kampanii chcą zachęcić kobiety do regularnych badań oraz podkreślić rolę mężczyzn, jako świadomych partnerów ofiarowujących wsparcie i wiedzę.

W tym roku wysoko postawiliśmy sobie poprzeczkę, zdjęcia są robione w dzień, przy naturalnym świetle, oraz w kolorze. Wybraliśmy 12 sportowców z całego Trójmiasta, w związku z czym sylwetki są jeszcze lepsze. Ciekawością jest też realizacja sesji w jednej z hali stoczni – surowy industrialny klimat, beton, gdzie nie gdzie spojrzeć dźwigi. Kalendarz jest bardzo męski i naprawdę wyjątkowy – mówi organizator akcji Kuba Popławski.

 

Czytaj więcej na m.radiogdansk.pl

Foto: Jan Górczak

Dodaj komentarz