fbpx

Pracownicy restauracji pomagają ludziom hodować jedzenie we własnych ogródkach

Big Wheel Burger Community Foundation sponsoruje nową inicjatywę Food Eco District zwaną My FED Farm, która zapewni rodzinom i zwolnionym pracownikom zestaw startowy pozwalający na założenie własnego ogrodu, aby wesprzeć zapotrzebowanie na żywność.

W każdy piątek, począwszy od końca kwietnia i początku maja, FED zacznie dostarczać te zestawy i pomagać w ich użyciu, zapewniając również konsultacje dotyczące hodowli własnej żywności, chcąc upewnić się, że każdy dom ma wszystko, czego potrzeba, aby zacząć.

Calen McNeil, współwłaściciel Big Wheel Burgers i Zambri’s [restauracje], mówi, że celem tej inicjatywy jest założenie 500 ogrodów przydomowych w ciągu następnych 4 miesięcy.

 

 

Inicjatywa skupia się na ludziach żyjących blisko granicy ubóstwa, jednocześnie będących poza „siatką bezpieczeństwa socjalnego”, a także na osobach z zaburzeniami odporności, które nie mogą opuszczać domów, oraz pracownikach linii frontu, takich jak pielęgniarki i lekarze, jak również i pracownikach sklepów spożywczych.

McNeil i jego zespół zabrali się energicznie do pracy, pragnąc pomagać społeczności jak tylko mogą. Do tej pory stworzyli sieć dostarczania, która zapewnia 22 rodzinom 2 posiłki tygodniowo, oprócz tego gotują posiłki dla miejscowych domów seniora i innych placówek. Rozstawili się nawet na parkingu szpitala Royal Jubilee, żeby rozdawać za darmo gotowe posiłki, które wystarczy jedynie podgrzać w piekarniku, dzięki czemu pracownicy szpitala mogą nakarmić swoje rodziny i nie musieć iść do sklepu spożywczego.

„[Wspieranie naszej społeczności] to coś, co robiliśmy od zawsze, teraz jednak jesteśmy gotowi przenieść to na wyższy poziom” – mówi McNeil. – „Teraz jest czas, żeby nasilić nasze wysiłki i skupić się na społeczności, a nie na zyskach i nas samych.”

Mówi, że teraz nadszedł czas na zmianę w sposobie, w jaki prowadzi się interesy, aby pomóc tym, którzy tego najbardziej potrzebują.

„Model kapitalistyczny nie działa, nie służy dobru ludzi” – mówi. – „[To dobry moment na to] aby zachęcać przedsiębiorstwa do tego, żeby w pierwszej kolejności myślały o społeczności.”

Osoby, które chcą wystąpić o zestaw startowy – który zawiera sadzarki, glebę, sadzonki i kiełkujące nasiona – lub zostać wolontariuszem, mogą to zrobić na stronie get-fed.ca.

 

Tłumaczenie: Aleksandra Kotlęga

Źródło: saanichnews.com

Dodaj komentarz