fbpx

Ursus nie daje za wygraną. W Lublinie znów będą produkowane ciągniki rolnicze

Ursus wraca do produkcji ciągników rolniczych. Nowy pojazd został już zaprojektowany, a teraz trwają prace nad jego finalnym wyglądem. Maszyna ma trafić na rynek latem.

Spółka Ursus, która od 2022 roku znajduje się w upadłości, planuje wznowić produkcję. Niedawno syndyk zarządzający majątkiem firmy ogłosił jej sprzedaż z ceną wywoławczą 124,5 mln zł. Niestety, nie znaleziono nabywcy. Wkrótce ogłoszony zostanie nowy przetarg, tym razem z niższą ceną wynoszącą 99 mln zł.

Tymczasem firma stopniowo wznawia działalność. W zakładzie w Dobrym Mieście na Mazurach już produkuje maszyny rolnicze, a w Lublinie mają powstawać ciągniki. W halach po dawnym Daewoo ruszy produkcja traktorów Ursus C-325. Tym razem będzie to własny produkt, a nie pojazd montowany z chińskich części, jak wcześniej.

Portal farmer.pl poinformował, że trwają prace nad finalnym wyglądem ciągnika. Będzie to mała maszyna o mocy do 50 KM, przeznaczona do zastosowań hobbystycznych, ogrodowych oraz komunalnych. Pod maską znajdzie się 3-cylindrowy silnik Perkinsa. Ciągnik będzie miał napęd na cztery koła, wspomaganie kierownicy oraz tylny podnośnik o udźwigu 750 kg.

Cena ciągnika ma wynosić nieco poniżej 50 tys. zł netto i konkurować z maszynami firm Solis, Kubota i Farmtrac, które dominują w tej kategorii. Pojazdy mają trafić do sprzedaży na przełomie lipca i sierpnia.

Źródło: farmer.pl

Dodaj komentarz