fbpx

Ważna prośba od ratowników medycznych – może uratować Ci życie

Ratownicy medyczni wystosowali do wszystkich bez wyjątku prośbę, która nikogo nic nie kosztuje. Nawet nie wymaga wysiłlku fizycznego. Spełnienie jej może uratować życie – Twoje lub bliskiej nam osoby.

Ratownicy medyczni, którzy interweniują na miejscu wypadków, często napotykają na małe, ale decydujące o życiu trudności. Chodzi o kontakt z bliskimi poszkodowanych. Dlatego, zaproponowali abyśmy w specjalny sposób oznakowali w komórce numer służący w nagłych wypadkach do kontaktu.

Telefon komórkowy jest często jedynym przedmiotem, który można przy takiej osobie znaleźć. Szybki kontakt pozwoliłby na uzyskanie takich informacji jak: grupa krwi, przyjmowane leki, choroby przewlekle, alergie, lub inne posobne informacje.

W związku z tym ratownicy zaproponowali, aby każdy w swoim telefonie umieścił na liście kontaktów osobę, z którą należy się skontaktować w nagłych wypadkach.

Numer takiej osoby należy zapisać pod międzynarodowym skrótem ICE (in case of emergency). Wpisanie więcej niż jednej osoby do takiego kontaktu wymagałoby następującego oznaczenia: ICE1, ICE2, IE3, itd. Oznakowanie zdecydowanie ułatwiłoby prace wszystkim służbom ratowniczym. Pomysł jest łatwy w realizacji, nic nie kosztuje, a może ocalić życie. Akcja ma zasięg europejski.

Nie ma co czekać, spełnijcie tę prośbę, wpiszcie do swoich telefonów ICE i udostępnijcie tę informację dalej. To nic nie kosztuje, a samo w sobie jest po prostu bezcenne.

Źródło: wawalove.pl

Dodaj komentarz