fbpx

Pierwszy FOODSHARING rusza w Warszawie

 

W Warszawie już dzisiaj o 18:00 zostanie udostępniona warszawiakom przestrzeń, w której każdy będzie mógł się podzielić jedzeniem lub się nim poczęstować. Powstanie przy Stawki 5/7 na Wydziale Psychologii UW.

Filozofia foodsharing narodziła się w Niemczech. Propaguje ją tam Raphael Fellmer, który po podróży z Niderlandów do Meksyku, podczas której nie wydał ani grosza, postanowił założyć serwis społecznościowy, na którym można dzielić się jedzeniem. Bez pieniędzy żyje od pięciu lat.

  • W tej chwili punkt jest odpowiednio oznaczany, ustalane są również zasady korzystania z jadłodzielni. Na punkcie będzie dokładna informacja, co można, a czego nie można umieszczać w lodówce. Wśród produktów zakazanych będzie np. surowe mięso czy produkty zawierające surowe jajko – informuje Agnieszka Bielska, jedna z działaczek Foodsharing Warszawa.

z20017536Q,Food-sharing

A już za kilka dni każdy będzie mógł włożyć do niej jakieś produkty lub z produktów pozostawionych przez innych skorzystać.

  • Udostępniamy przestrzeń, w której każdy może podzielić się jedzeniem z każdym. Będzie można całkowicie bezpłatnie poczęstować się jedzeniem. Wziąć z lodówki lub regału to, na co masz ochotę. A także przynieść do Jadłodzielni żywność, której w inny sposób nie uda się zagospodarować. Dzieląc się lub częstując produktami będziemy zapobiegać marnowaniu jedzenia – mówi Agnieszka.

Czytaj więcej na metrowarszawa.gazeta.pl

Foto: facebook.com

Dodaj komentarz