fbpx

„Historia Magdy K.” pionierska gra stworzona przez uczniów dla uczniów

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Rogowie we współpracy z policją stworzyli innowacyjną grę edukacyjną, która ma pokazywać uczniom jak zażywanie dopalaczy może zmienić ich życie na różnych płaszczyznach – nauki, więzi towarzyskich, rodziny. Gra jest o tyle wartościowa, że stworzyli ją uczniowie dla uczniów.

Gra edukacyjna „Historia Magdy K.” jest innowacyjnym pomysłem, który ma służyć uświadomieniu sobie przez młodych ludzi do czego może prowadzić zażywanie dopalaczy. Uczniowie z Rogowa zaczęli ją tworzyć po tym jak w lutym ubiegłego roku w szkole odwiedził ich policjant z Brzezin podkom. Tomasz Żaczek. Policjant wyszedł z propozycją, żeby stworzyć nowy projekt edukacyjno-profilaktyczny, a uczniowie chętnie podchwycili temat. Po wspólnej „burzy mózgów” ułożyli wstępny plan całego projektu, a następnie konsekwentnie go zrealizowali.

Gra jest opowieścią na temat wyborów dokonywanych przez główną bohaterkę Magdę K. i składa się z następujących po sobie kilkuminutowych filmów , obrazujących wybory głównej bohaterki oraz skutki jej decyzji. Dzięki interaktywnej formie projektu o losach głównej bohaterki zadecydują uczniowie, którzy wezmą udział w prelekcjach organizowanych przez policjantów. To oni  będą mieli możliwość dokonywania alternatywnych wyborów, w różnych fazach procesu wchodzenia w destrukcję i w ten sposób przekonają się, w których momentach możliwe byłyby alternatywne, bardziej konstruktywne wybory.

Grę wsparli polscy wokaliści, którzy zgodzili się na bezpłatne wykorzystanie ich utworów w szczytnym celu. Muzyka towarzyszy uczniom w trakcie kolejnych wyborów dokonywanych przez główną bohaterkę. Stanowi ona ważny element całego projektu i ma za zadanie wzmocnić i utrwalić przekaz treści zawartych w grze. W projekcie wykorzystane zostały utwory Marka Grechuty, Edyty Bartosiewicz, Miry Kubasińskiej i After Blues, Całej Góry Barwinków, Grzegorza Skawińskiego, Oddziału Zamkniętego oraz zespołu Kortez.

Czytaj więcej na: fakt.pl

Foto: materiały policyjne

Dodaj komentarz