fbpx

Słowiańskie Boginie – niezwykła wystawa dostępna online [VIDEO]

Jak to jest być w tzw. „flow”? Kiedy Wszechświat sprzyja i podsuwa wymarzone okazje? Doświadczyły tego wieloletnie przyjaciółki Joanna Henclik i Małgorzata Kosmala.

Joanna jest ilustratorką, malarką. Mieszka i pracuje w Rzeszowie. Małgorzata jest holistyczną terapeutką, pasjonatką tańca, która żyje w Londynie. Jakiś czas temu zrodziło się w nich pragnienie, żeby połączyć swoje pasje i stworzyć jakiś event. Tak powstał pomysł, żeby zrealizować wystawę prac Joanny, pt.:”Słowiańskie Boginie”, na której zatańczyłaby Małgorzata. Po pierwszych rozmowach na ten temat, wstępnym terminie i miejscu wystawy, wybuchła pandemia Covid-19 i wydawało się, że wspólny projekt odejdzie na dłuższy czas w niepamięć. Jednakże, w samym środku wirusowej izolacji, dziewczyny silnie odczuły, że nadszedł czas na realizację wystawy.

Ustaliły, że zrobią ją w formie online. Miała być prosta, złożona z po-klatkowych zdjęć tańca Małgorzaty, w połączeniu z ilustracjami i podkładem muzycznym. Małgosia poszukiwała osoby, która wykona jej zdjęcia, skontaktowała się więc ze swoim kolegą fotografem – Pedro Perezem Mediną. Od tej pory wszystko potoczyło się, jak w bajce. Okazało się bowiem, że Pedro niedawno założył firmę, wraz z kolegą z Turcji – Orhunem Borą Cetinem, który jest reżyserem. Ich firma docelowo chce zajmować się min.: tworzeniem filmów reklamowych. Zaproponował, że zamiast poklatkowych zdjęć, nagrają i zmontują film – wystawę w formie online. Mężczyźni poświęcili cały dzień na reżyserowanie tańca Małgorzaty, który nagrywany był w kilku miejscach Londynu. Efekt końcowy ich pracy zachwycił dziewczyny. Małgosia, chciała mieć do tego przedsięwzięcia strój, który byłby adekwatny do charakteru całej wystawy.

Tu z kolei z pomocą przyszła jej koleżanka – designerka, pochodząca z Niemiec – Britta von Basedow. Uszyła specjalnie dla niej sukienkę i podarowała ją w prezencie. Tym sposobem powstał międzynarodowy projekt, ludzi dobrej woli, który „płynął” sam i na każdym kroku jego realizacji, czuć było wsparcie Wszechświata. 9 września 2020 został ukończony i puszczony do Świata z intencją doświadczania obfitości i piękna. Serdecznie zapraszamy do oglądania, inspirowania się oraz zapoznania z twórczością każdej z osób, która w tym evencie wzięła udział.

Żywia

Lada

 

Krasatina

Marzanna

Mokosz

 

 

 

 

 

 

Strona internetowa artystki: joannahenclik.com

Źródło: materiały własne DW

Dodaj komentarz