fbpx

826 małych żółwi uratowanych ze studzienek kanalizacyjnych

Setki żółwi zostało uratowanych ze studzienek przeciwdeszczowych wzdłuż Jersey Shore, który jest regionem przybrzeżnym w stanie New Jersey w USA.

Małe żółwiki, pisklęta wodnego żółwia diamentowegomogły przedostać się do kanalizacji podczas próby przejścia przez ulicę. Wolontariuszom udało się uratować łącznie 826 małych żółwi. Aby bezpiecznie wydostać maluchy z kanalizacji, skonstruowali specjalną teleskopową łyżkę wykonaną z siatki akwariowej przymocowanej do bambusowej tyczki.

Obecnie pracownicy Uniwersytetu Stockton w Galloway w stanie New Jersey opiekują się nimi i poddają rehabilitacji w ramach programu Head Start.

Podobnie jak inne żółwie wodne, potrzebują one zarówno światła cieplnego, jak i światła UVB. Również woda musi mieć odpowiednią temperaturę. Żółwie diamentowe są mięsożerne. Dlatego z pewnością nie przeżyłyby w warunkach, w których je znaleziono.

Zwykle w niewoli są one bardziej niespokojne i co gorsza, stres wywołany przez niewolę może powodować u nich problemy zdrowotne.

Nazwa żółwi wzięła się od diamentowego wzoru na ich pancerzu. Są to jedne z najpiękniejszych żółwi pochodzących ze Stanów Zjednoczonych.

Gdy stworzenia podrosną i będą samodzielne (za około rok),  zostaną wypuszczone na wolność, gdzie będą mogły się swobodnie rozwijać i cieszyć całkiem długim żywotem:)

Długość życia żółwi diamentowych na wolności waha się od 25 do 40 lat.

zółwi

O żółwiach pisaliśmy także TU

Opracowanie i tłumaczenie: Agata Pałach, autorka bloga Nigdy za późno, o podróżach, życiowych zmianach i języku angielskim.

Źródło: goodnewsnetwork.org

Dodaj komentarz