fbpx

Youtuber wybudował 100 studni w Afryce i zbiera na kolejne

James Donaldson, znany jako MrBeast, nadal jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych twórców na YouTube, z kanałem znajdującym się na drugim miejscu pod względem liczby obserwujących na tej platformie. Jest on znany z filantropii, wśród której wyróżniają się inicjatywy takie jak masowe sadzenie drzew, akcje czyszczenia mórz czy finansowanie zabiegów oczu dla tysiąca osób.

W swoim ostatnim materiale wideo, opublikowanym na YouTube, MrBeast opowiada o budowie 100 studni w Afryce. Wideo, trwające kilkanaście minut, pokazuje różne lokalizacje, które odwiedził, gdzie udało się zapewnić dostęp do czystej wody zarówno dla mieszkańców, jak i dla miejscowych ośrodków zdrowia.

Pierwsza z tych studni została wykopana w Kenii, a następne między innymi w Kamerunie, Somalii, Ugandzie i Zimbabwe. MrBeast sfinansował też budowę mostu, co umożliwiło lepszy dostęp do jednej ze studni dla mieszkańców pewnej wioski.

Donaldson namawia do dokonywania donacji na rzecz jego fundacji charytatywnej, z myślą o finansowaniu kolejnych studni. “Sto studni, które zbudowaliśmy, przyniesie pomoc między 300 a 500 tysiącom ludzi w Kamerunie, Kenii, Somalii, Ugandzie i Zimbabwe. Jednak blisko 2 miliardy osób na świecie wciąż żyje bez dostępu do czystej, bezpiecznej wody pitnej, co stanowi około 25% ludności.

Koszt studni może się różnić, osiągając kwoty od kilku do nawet dziesiątek tysięcy dolarów, w zależności od skali projektu i potrzeb lokalnych społeczności, jednakże studnie te mogą szybko dostarczyć niemal nieograniczone źródło wody pitnej” – można przeczytać na stronie organizacji Beast Philanthropy.

Inicjatywa MrBeasta spotyka się z pochwałami w mediach społecznościowych, ale także, jak to bywa, z krytycznymi uwagami i oskarżeniami, że celebryta buduje swoją popularność kosztem innych. Sam youtuber skomentował te zarzuty na Twitterze.

View this post on Instagram

A post shared by MrBeast (@mrbeast)

Dodaj komentarz