fbpx

Chce tworzyć wspólną przestrzeń dla ludzi. Doceniają go na świecie

Maciej Warot ma 25 lat i niedawno ukończył Wydział Architektury na Politechnice Śląskiej. Pochodzi z Sosnowca. Już w przedszkolu zauważono, że ma talent plastyczny i choć nikt w rodzinie nie zajmuje się sztuką rodzice postanowili pomóc mu rozwijać zdolności artystyczne. Jego mama do dziś przechowuje akwarele, jakie wykonywał w czasie wyjazdów wakacyjnych z rodzicami.

O młodym architekcie i jego projekcie zrobiło się bardzo głośno na całym świecie z powodu nagrody w międzynarodowym konkursie Archi World Academy Awards. To prestiżowy konkurs na najlepsze projekty, studenckie organizowany co dwa lata. Pomysł wspólnych miejskich ogrodów i stworzenia miejsc sprzyjających integracji mieszkańców zachwycił jury składające się z 12 najlepszych architektów świata. Na tegoroczną edycję nadesłano prawie 2 tys. projektów, a Maciej jest jednym z 12 laureatów.

To idea współzamieszkania – tłumaczy Maciej Warot swoją koncepcję. Zakłada ona, że poza budynkami mieszkalnymi, dostępna dla wszystkich będzie wspólna przestrzeń, na której można by było spędzać wolny czas, uprawiać ogrody, czy urządzić wystawę. – To jest wszystko kwestia przestawienia myślenia ludzi, że to nie jest niczyje, tylko to jest nasze wspólne – mówi Maciej.

Czytaj więcej na: uwaga.tvn.pl

Dodaj komentarz