fbpx

Młody polski artysta na liście 15 najciekawszych muzyków w Europie wg “The New York Times”

Na stronie “The New York Times” opublikowano kilka dni temu zestawienie 15 najciekawszych europejskich muzyków młodego pokolenia. Artystów tych nie zobaczymy jednak na Eurowizji czy innych programach rozrywkowych, redaktorzy pisma chcieli pokazać inne oblicze muzyki ze Starego Kontynentu. Wśród wybranych artystów znalazł się również Polaka. Co ciekawe, ma on na koncie dopiero jeden singiel, a nad debiutancką płytą dopiero pracuje.

Julian Uhu wydał w czerwcu 2018 roku singiel „Aha” –  utwór o samotności i walce o miłość w wielkim mieście. W zeszłym miesiącu wokalista zagrał swój pierwszy występ na Spring Breaku w Poznaniu, gdzie pojawiło się kilkaset osób tylko dla tej jednej piosenki. Artysta sam opisuje swoją muzykę jako “miejski soul”.

Julian Uhu pracuje w tej chwili nad materiałem na swoją debiutancką płytę, która ma się ukazać nakładem wytwórni Astrophone.

Obok Juliana Uhu w zestawieniu “The New York Times” znaleźli się Ghali z Włoch, Alyona Alyona z Ukrainy, HVL z Gruzji, Aya Nakamura z Francji, Viagra Boys ze Szwecji, Violet z Portugalii, Angele z Belgii, Dave z Wielkiej Brytanii, Vendredi Sur Mer ze Szwajcarii, C. Tangana Hiszpanii, Von Wegen Lisbeth z Niemiec, IC3PEAK z Rosji, Melindę Ademi z Kosowa oraz Ezhel z Turcji. Na stronie internetowej gazety można również znaleźć playlistę z najbardziej popularnymi piosenkami wyżej wymienionych artystów.

Źródło: NYTimes

Dodaj komentarz