fbpx

Przemysław Staroń “Nauczycielem Roku 2018”

Przemysław Staroń, nauczyciel filozofii, etyki, wiedzy o kulturze oraz historii sztuki z II Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Sopocie został “Nauczycielem Roku 2018”. Zwyciężył w konkursie, którego celem jest uhonorowanie nauczycieli cenionych przez uczniów, rodziców i lokalne społeczności.

Do tytułu “Nauczyciela Roku 2018” nominowano 13 nauczycieli różnych przedmiotów i typów szkół z całej Polski. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się we wtorek na Zamku Królewskim w Warszawie. Poprzedziła obchodzony w niedzielę Dzień Edukacji Narodowej.

Po ogłoszeniu werdyktu Staroń podziękował innej tegorocznej nominowanej – Barbarze Ostrowskiej z Prywatnego Gimnazjum i Liceum im. Ignacego Jana Paderewskiego w Lublinie, z którą miał zajęcia z psychologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. “Nie byłoby mnie tutaj, gdyby nie ona” – powiedział.

“Jestem nauczycielem filozofii (…). Jestem fanem wartości śródziemnomorskich: dobra, piękna, miłości, sprawiedliwości i prawdy” – mówił po odebraniu nagrody dziennikarzom. Pytany o receptę, jak uczyć, by uczniowie byli zainteresowani, odpowiedział: “Kiedyś taki świetny trener u nas na studiach na KUL-u Jacek Sobek powiedział, w kontekście trenera biznesu, ale generalnie nauczyciel, każdy człowiek, który pracuje z innymi powinien to wiedzieć, że ważne są trzy elementy: wiedza, umiejętność jej przekazu i najważniejsze – bycie z drugim człowiekiem. Kiedyś myślałem: mam wiedzę, kreatywne metody i to jest fajne w moich lekcjach. Później dopiero zacząłem zauważać, że najważniejsze jest to, jak się uczeń na tych lekcjach czuje, a czuje się ważny, potrzebny (…) Staram się pokazywać uczniom, że są ważni, to jest tylko tyle i aż tyle”.

Czytaj więcej na: fakty.interia.pl

Foto: Facebook

Dodaj komentarz