fbpx

Polka wygrała Eurowizję Junior

13-letnia Roksana Węgiel z Polski wygrała Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Utworem „Anyone I Want To Be” podbiła serca widzów i jurorów. Eurowizja Junior 2018 odbyła się w Mińsku na Białorusi. Na scenie wystąpili reprezentanci dwudziestu krajów.

Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci odbywa się od 2003 roku i jest organizowany przez Europejską Unię Nadawców (EBU). Jego uczestnikami są młodzi wykonawcy w wieku od 9 do 15 lat. Tegoroczna, 16. edycja Eurowizji Junior odbyła się w Mińsku na Białorusi. Na scenie wystąpili reprezentanci dwudziestu krajów: Ukrainy, Portugalii, Kazachstanu, Albanii, Rosji, Holandii, Azerbejdżanu, Białorusi, Irlandii, Serbii, Włoch, Australii, Gruzji, Izraela, Francji, Macedonii, Armenii, Walii, Malty oraz Polski.

W tym roku to właśnie Polka – Roksana Węgiel podbiła serca jurorów i widzów. 13-latka z utworem „Anyone I Want To Be” znalazła się na 1 miejscu. W Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci zdobyła 215 punktów. To pierwszy raz, gdy Polska wygrała Eurowizję Junior.

Drugie miejsce w tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci zajęła reprezentantka Francji – Angélina (203 punkty), a trzecie Jael z Australii (201 punktów).

Roksana Węgiel w lutym bieżącego roku wygrała pierwszą edycję polskiego „The Voice Kids”. 13-latka była w zespole Edyty Górniak. Decyzją widzów została Najlepszym Dziecięcym Głosem w Polsce.

Roksana pochodzi z Jasła na Podkarpaciu. Dziewczynka ma wiele zainteresowań i pasji. Kiedy miała 4-5 lat brała udział w zajęciach z gimnastyki artystycznej, trenowała taniec towarzyski i judo. To właśnie na obozie judo w Chorwacji, podczas zabawy w karaoke okazało się, że ma jeszcze jeden wielki nieodkryty talent – wspaniały głos. I tak się zaczęło. Mama w wieku 8 lat zapisała ją na zajęcia wokalne w domu kultury, a potem były już tylko same sukcesy. – Z czasem zdałam sobie sprawę, że to właśnie śpiew sprawie mi największą radość i lubię scenę – mówiła Roksana w jednym z wywiadów.

Źródło: fakt.pl

One thought on “Polka wygrała Eurowizję Junior

Dodaj komentarz