fbpx

Niezwykłe zjawisko przed nami! Pełnia Kwiatowego Księżyca jest tylko raz w roku

Kwiatową Pełnię Księżyca można obejrzeć tylko raz w roku, warto więc nie przegapić tego pięknego zjawiska.

Wieczorem 7 maja, przy sprzyjających warunkach pogodowych, będzie można podziwiać piękne i niezwykłe zjawisko na niebie. Mowa o pełni księżyca, która jest widoczna tylko raz w roku, właśnie w maju. Kwiatowa Pełnia Księżyca zwiastowała dawniej budzącą się do życia przyrodę, wyznaczając rolnikom okres upraw.

Pełnia Księżyca powtarza się mniej więcej co 29,5 dnia. W związku z tym, że Różowa Pełnia Księżyca miała miejsce na początku kwietnia, teraz czas na kolejną. Jest ona równie zachwycająca.

W tym roku Kwiatowa Pełnia Księżyca przypada 7 maja. To o właśnie wtedy Księżyc i Słońce znajdą się po przeciwnej stronie Ziemi.

Skąd pochodzi nazwa?

W maju przyroda budzi się do życia, stąd wzięła nazwę Kwiatowa Pełnia Księżyca. To właśnie w tym miesiącu rośliny wracają do życia po zimowym letargu, a dookoła rozkwitają kwiaty. Dawniej widok naturalnego satelity miał dla rolników duże znaczenie. Wskazywał on najlepszy moment na uprawy i zbiory. Dziś jest to raczej ciekawostka, dająca możliwość obejrzenia jasnej strony Księżyca w całej okazałości.

Właśnie w związku z tym Kwiatowa Pełnia Księżyca nazywana jest także Pełnią Mleczną, Pełnią Zajęczą lub Pełnią Sadzenia Kukurydzy.

Pełnie Księżyca 2020

Pełnia księżyca w każdym miesiącu wygląda inaczej. W 2020 roku będziemy mogli zaobserwować jeszcze:

  • Pełnię Truskawkowego Księżyca w czerwcu
  • Pełnię Koźlego Księżyca w lipcu
  • Pełnię Księżyca Jesiotrów w sierpniu
  • Pełnię Księżyca Plonów we wrześniu
  • Pełnię Księżyca Myśliwych w październiku
  • Pełnię Bobrzego Księżyca w listopadzie
  • Pełnię Zimnego Księżyca w grudniu

 

Dodaj komentarz