fbpx

Odłóż smartfon do pudełka – gdyńska restauracja zachęca do spożywania posiłków bez telefonów

Gdyńska restauracja umieściła w swoim lokalu specjalne skrzynki, do których klienci na czas posiłku mogą odłożyć swoje smartfony. Każdy kto zdecyduje się na taki krok, otrzyma 10% rabatu. – Chodzi o to, żeby ludzie byli bliżej siebie, bez obecności mediów cyfrowych – mówi Maciej Dębski z Fundacji “Dbam o Mój Zasięg”, która jest inicjatorem akcji.

Casa Cubeddu Ristorante da Domenico jest pierwszą trójmiejską restauracją, która zdecydowała się wprowadzić niecodziennie rozwiązanie, jakim jest rabat w zamian za zrezygnowanie z korzystania ze smartfonów podczas spożywania posiłków. Przy wejściu do lokalu znajduje się specjalna skrzynka, do której klienci mogą odkładać swoje telefony.

Idea była prosta: stwierdziliśmy, że w świecie cyfrowym trzeba szczególnie dbać o relacje bezpośrednie – mówi w wywiadzie dla Gazety Wyborczej dr Maciej Dębski, z Fundacji „Dbam o Mój Zasięg”. – Na co dzień mamy mało czasu na nawiązywanie i podtrzymywanie kontaktów, na rozmowę. Bardzo często taką przestrzenią, która pozwala scalić rodzinę lub grupę przyjaciół, jest właśnie wspólny posiłek. Celebrowany razem z bliskimi osobami pozytywnie wpływa na nasze relacje i samopoczucie. Postanowiliśmy zaproponować, żeby ludzie zbliżyli się do siebie bez obecności mediów cyfrowych. – dodaje.

Dodatkowo, na każdym stole w restauracji znajdują się kartki świąteczne, które można wypełnić w oczekiwaniu na posiłek, wpisując życzenia dla najbliższych.

Fundacja „Dbam o Mój Zasięg” zachęca do współpracy także inne restauracje w Trójmieście, proponując skrzynki na telefony każdemu lokalowi, który zdecyduje się na przystąpienie do akcji.

Cała akcja ma na celu zachęcenie klientów do tego, by czas spędzony w lokalu wykorzystać na interakcję z osobami towarzyszącymi i choć na chwilę odciąć się od cyfrowego świata.

fot.: facebook.com/dbamomojzasieg

Dodaj komentarz