fbpx

Hit internetu! Dwie pszczoły same odkręcają butelkę. Dowód na inteligencję owadów?

 

Film, który przedstawia dwie pszczoły współpracujące przy otwieraniu butelki Fanty przyciągnął uwagę internautów z całego świata. Spora część widzów uznała wideo za fałszywe, ale administratorzy kanału Viral Hog na YouTubie, na którym pojawiło się nagranie, twierdzą, że jest autentyczne.

Trwający zaledwie 10 sekund materiał został nakręcony w São Paulo w Brazylii 17 maja. „Nagrałam wideo podczas przerwy obiadowej w pracy. Od klienta dostałam napój gazowany, ale wkrótce pszczoły mi go ukradły” – pisze autorka nagrania. Widzimy, jak dwie pszczoły przesunęły i podniosły z grubsza już odkręconą zakrętkę, by dostać się do napoju. Na filmie słychać, jak kobieta mówi po portugalsku: „Pszczoły połączyły siły, żeby ukraść mój napój”.

Mimo posiadania mózgu wielkości nasiona trawy – w przybliżeniu 0,0002 proc. wielkości ludzkiego mózgu – pszczoły okazały się zaskakująco inteligentne, co udowadniają liczne badania. Owady te mogą nie tylko uczyć się od siebie nawzajem i używać narzędzi, ale także potrafią liczyć i wykonywać podstawowe równania matematyczne.

 

Źródło: focus.pl

 

Dodaj komentarz