fbpx

Koniecznie odwiedź to miejsce! Muzeum PRL odświeży ci pamięć

W maju 2021 r. po raz kolejny otwarto Roztoczańskie Muzeum PRL w Zamościu. W okresie wakacyjnym muzeum będzie otwarte dla zwiedzających codziennie od 10.00-18.00. Na miejscu czeka was sentymentalny powrót do czasów dzieciństwa lub młodości. Zobaczcie sami!

Budynek muzeum znajdujący się przy ul. Weteranów 6 zaprasza rodziny z dziećmi, grupy zorganizowane oraz osoby indywidualne. Ekspozycja muzealna obejmuje rzeczy codziennego użytku z okresu PRL-u m.in. meble, ubrania, mydła, proszki, wyposażenie sklepu, kuchni czy sali lekcyjnej. Na terenie Roztoczańskiego Muzeum PRL w Zamościu dostępnych jest w sumie 6 gabinetów i 15 wystaw tematycznych. W lipcu 2021 r. muzeum zostało wpisane do wykazu muzeów prowadzonego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Dołączyliśmy zatem do prestiżowego grona muzeów z całej Polski, które stawiają na rozwój. Jest to dla nas szczególnie cenne wyróżnienie, bo potwierdza przede wszystkim poziom, na który pracowaliśmy przez ostatnie dwa lata – czytamy na stronie.

Pracownicy obiecują, że zwiedzanie muzeum przynosi niezapomnienia przeżycia i sentymentalny powrót do okresu sprzed lat. Skusicie się?

Więcej na temat muzeum oraz godzin otwarcia przeczytasz TU i TU

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło:
Roztoczańskie Muzeum PRL w Zamościu | Facebook

Dodaj komentarz