fbpx

Chór Akademii Morskiej w Szczecinie nagrał swoją wersję legendarnego protest songu „Dziwny jest ten świat”

„Dziwny jest ten świat” w wykonaniu Chóru Akademii Morskiej w Szczecinie pod dyrekcją Sylwii Fabiańczyk-Makuch zaskakuje, porusza, skłania do refleksji, zatrzymania, analiz i rozważań. 

Partię solową w utworze brawurowo wykonuje członkini chóru Daria Psekho, obdarzona wyjątkową charyzmą i wrażliwością.

„Postanowiłam zmierzyć się z utworem towarzyszącym mi od dzieciństwa, który zawsze zajmował w moim sercu bardzo ważne miejsce, a jego wymowa i przesłanie są od kilkudziesięciu lat nieustannie aktualne” – wypowiada się dyrygentka Sylwia Fabiańczyk-Makuch. „Partia solowa to ogromne wyzwanie, zarówno emocjonalne, jak i warsztatowe. Ostateczną decyzję o wykonaniu tej kompozycji podjęłam ze względu na niezwykły talent i osobowość Darii, która nikogo nie pozostawia obojętnym wobec swojej przejmującej interpretacji. Podobnie, jak poruszający wideoklip, stworzony przez Gosię i Wojtka, mistrzów niejednoznacznych, symbolicznych ujęć” – dodaje.

To pierwszy teledysk, który powstał do tej piosenki. Podobnie jak we wszystkich poprzednich produkcjach chóru, wszystkie role aktorskie zagrali chórzyści Akademii Morskiej w Szczecinie oraz przyjaciele zespołu.

Źródło: rmf24.pl

 

Dodaj komentarz