fbpx

Hipnotyzująca historia już w kinach! Została oparta na niezwykłych archiwaliach

“Wulkan miłości” jedna z najpiękniejszych historii miłosnych napędzanych gorącą lawą – wnikliwe spojrzenie na życie kultowej pary, która stała się symbolem badania najgroźniejszych miejsc na naszej planecie – w reżyserii Sary Dosy, to film opowiadający o małżeństwie Katii i Maurice’a Krafftów. Obraz jest już dostępny w wybranych kinach.

Ta niezwykła archiwalna opowieść, oparta na zapierających dech w piersiach zdjęciach i amatorskich filmach, zdobyła uznanie jury i festiwalowej publiczności na całym świecie. „Wulkan miłości” zdobył nagrodę za montaż podczas festiwalu w Sundance, otrzymał również Nagrodę Publiczności podczas Visions du Réel. W czasie tegorocznego Millennium Docs Against Gravity był w czołówce najchętniej oglądanych filmów.

Ten film to prawdziwe love story o niezwykłym miłosnym trójkącie, w którym występuje francuskie małżeństwo Katii i Maurice’a Krafftów oraz wielbione przez nich wulkany. Para twierdziła, że są razem po części właśnie dzięki wspólnej miłości do wulkanów.

Przez ćwierć wieku podróżowali do wszystkich wulkanów, które mogli znaleźć na naszej planecie, stając się tym samym najsłynniejszymi i najbardziej żarliwymi wulkanologami na świecie. Zginęli również razem – podczas wybuchu wulkanu w Japonii w 1991 roku. Dzięki ich pasji powstało olbrzymie archiwum fascynujących zdjęć i filmów o tych niezwykłych i tajemniczych miejscach na Ziemi. Krafftowie chcieli dokumentować je z bliska. Maurice przeszedł „chrzest” już w wieku dwudziestu paru lat, parząc nogę w lawie. Odbył także ryzykowną i niebezpieczną wyprawę pontonem po wulkanicznym jeziorze pełnym żrącej siarki. Krafftowie stworzyli własną kategoryzację wulkanów, które dzielili na czerwone – z lawą i szare – bez lawy. Każdy miał dla nich swoją własną, odrębną i wyjątkową osobowość. „Kiedy raz zobaczysz wybuch wulkanu, nie możesz się już od tego uwolnić” – tłumaczy Katia.

Film jest zadumą nad życiem na krawędzi, w oparach dymu i lawy o temperaturze 1200 °C. „Ciekawość jest tu silniejsza od lęku” – jak stwierdziła kiedyś Katia.

 

 

Źródło: zwierciadlo.pl

Foto: materiały prasowe

 

 

One thought on “Hipnotyzująca historia już w kinach! Została oparta na niezwykłych archiwaliach

Dodaj komentarz