fbpx

Zbada mózg, podczas pisania sms-a. Aplikacja uchroni przed chorobą

„Naszą misją jest pomaganie ludziom żyjącym z przewlekłymi zaburzeniami neurologicznymi” – powiedział założyciel aplikacji zdolnej wykryć pierwsze zmiany chorobowe w mózgu użytkownika. Aplikacja jest już w trakcie rejestracji przez amerykańską Agencję Żywności i Leków.

 

Zaawansowana aplikacja zbada mózg

Czy wiesz, że standardowy użytkownik smartfonq spędza przed ekranem telefonu ponad 2,5 godz. dziennie? Twórcy firmy Neurocast zobaczyli w tym szansę – i stworzyli NeuroKeys – aplikację, która stanowi zamiennik standardowej klawiatury do pisania wiadomości w smartfonie.

Zaawansowana technologicznie aplikacja potrafi zdiagnozować stan mózgu użytkownika nawet po 150-ciu wprowadzonych znakach. To trzeci tego typu wynalazek na świecie – umożliwia wykrycie pierwszych niepokojących zmian w mózgu, zanim potwierdzi to rezonans magnetyczny czy tomografia komputerowa.

Sposób, w jaki korzystamy ze smartfonów, może ujawnić wiele informacji na temat stanu naszego mózgu, a nasza aplikacja umożliwia dostarczanie tych informacji za każdym razem, gdy piszesz — wyjaśnił współzałożyciel start-upu Neurocast, Erwin Redeman.

 

Holistyczne podejście do pacjenta

Twórcy NeuroKeys zapewniają, że ich podejście jest holistyczne. Aplikacja bierze pod uwagę takie zmienne jak: emocje, sen, poziom zmęczenia, czy czas trwania pracy. Zastosowanie aplikacji przez szpitale i lekarzy specjalistów pozwoli na bierne monitorowanie pacjentów, aby prześledzić przebieg choroby lub opóźnić jej postęp oraz widoczne symptomy. Dzięki NeuroKeys będzie można zrozumieć, a także poznać przynajmniej niektóre przyczyny chorób neurodegeneracyjnych, w tym: stwardnienia rozsianego, choroby Alzheimera czy depresji.

Naszą misją jest pomaganie ludziom żyjącym z przewlekłymi zaburzeniami neurologicznymi w wykorzystaniu pełnego potencjału ich życia poprzez zdalny i całkowicie dyskretny pomiar stanu ich mózgu — powiedział Levie Hofstee, współzałożyciel Neurocast.

Aplikacja NeuroKeys cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Na jej temat pojawiło się już kilka publikacji w uznanych czasopismach branżowych.

W trakcie rozwoju

W magazynie „European Journal of Neurology” opisano badanie z udziałem osób, które korzystały z aplikacji codziennie przez określony czas. W artykule wykazano, że dynamika naciśnięć klawiszy precyzyjnie odbierała zmiany w aktywności choroby, zmęczeniu i niepełnosprawności klinicznej. Takie informacje pozwoliły uzyskać bardzo szczegółowe informacje o stanie zdrowia mózgu użytkowników.

Twórcy planują, aby w przyszłości z aplikacji korzystały również firmy farmaceutyczne i placówki medyczne. Założyciele Neurocast zapewniają też, że pracują nad rozszerzeniem swojego obszaru na laptopy i tablety.

mózg

Opracowanie: Kamila Gulbicka

Źródło: makeway.pl

Dodaj komentarz