fbpx

Pierwsze w Polsce Centrum Terapeutyczne MaxHemp leczące konopiami

Od stycznia 2017 roku, w przepięknym pałacu w Jędrzychowicach działa Centrum Terapeutyczne MaxHemp, które jest pierwszym ośrodkiem w Polsce zapewniającym nie tylko edukację, ale również możliwość leczenia preparatami z konopi.

Na czym polega praca ośrodka?

Centrum Terapeutyczne Max Hemp ma za zadanie nie tylko leczyć pacjentów przy pomocy produktów konopnych, ale także dawać nadzieję, wspierać ich w codziennym życiu i zmaganiu z chorobą oraz edukować.

Jak podkreśla Dorota Gudaniec – założycielka ośrodka, chodzi przede wszystkim o to, by smutną, przepełnioną cierpieniem codzienność, zamieniać w szansę na dobre i godne życie bez bólu, niezależnie od tego, ile tego życia jeszcze pacjentom pozostało. Ośrodek na wielu polach wspiera chorych, ich rodziny, a także wszystkich, którzy poszukują zdrowych alternatyw.

Centrum jest przestrzenią nowoczesną i w pełni dostosowaną do potrzeb pacjentów. Działa w oparciu o bardzo wysokie standardy medyczne oraz etyczne, co zdecydowanie wyróżnia to miejsce na tle wielu innych placówek o podobnym charakterze. Pracują tu przede wszystkim praktycy, czyli osoby, które doświadczyły w jakiś sposób korzyści płynących z leczenia medyczną marihuaną, ale jest również grono wykształconych i zainteresowanych tematem lekarzy.

Tym, na co Dorota Gudaniec zwraca szczególną uwagę, jest przede wszystkim holistyczne podejście do człowieka, o czym medycyna głównego nurtu często niestety zdaje się zapominać. Założycielka podkreśla, że nie samo wyleczenie z choroby jest tu kluczowe, choć i to wielokrotnie ma miejsce, ale liczą się także inne uzyskane korzyści, takie jak podniesienie standardów życia, lepsze samopoczucie, zdrowy sen oraz radość, którą chorzy uczą się czerpać z codzienności.

Aby to holistyczne podejście móc jak najlepiej urzeczywistnić, ośrodek stale rozszerza zakres swojej działalności. Obecnie znaleźć można tam zarówno psychologa i dietetyka, jak również skorzystać z zabiegów akupunktury, biorezonansu czy pomocy doświadczonego coucha.

Dorota Gudaniec przekonuje, że niezwykle istotną rolę w procesie leczenia ma zrozumienie działania konopii i jej poszczególnych składników czynnych. Między innymi z tego powodu, ośrodek kładzie duży nacisk na kształcenie pacjentów oraz poświęcenie im czasu i uwagi. Ten priorytet znajduje doskonałe odzwierciedlenie w wizytach lekarskich, podczas których każdy pacjent otrzymuje przynajmniej godzinę spędzoną z lekarzem. To czas, który ma służyć nie tylko głębszemu zrozumieniu, ale również budowaniu relacji.

 

Czytaj więcej na: medycznamarihuana.com

A to strona ośrodka: Centrum Terapeutyczne MaxHemp

Dodaj komentarz