fbpx

Rady od seniorów na dobre i szczęśliwe życie

Mieszkańcy domu opieki na Śląsku, w okresie przedświątecznym, podzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat tego, jak żyć dobrze i szczęśliwie. Ich porady, zapisane na kartkach, mogą poruszać i inspirować.

Zbliżając się do Bożego Narodzenia, Rodzinny Dom Opieki Zielony Dworek w Tąpkowicach udostępnił post w mediach społecznościowych, zachęcając do refleksji. Zaprezentowano fotografie mieszkańców, którzy na kartkach wyrazili swoje przemyślenia dotyczące szczęśliwego życia.

“W życiu często za czymś gonimy, zapominając o tym, co jest ważne…
Nasi podopieczni niejedno już przeżyli i chcieli podzielić się z Wami Swoimi radami. ❤️
Zatrzymaj się na chwilę i przeczytaj.
Pamiętaj, że życie jest tylko jedno, dlatego korzystaj z niego, najlepiej jak tylko potrafisz!”
– napisano na Facebooku.

Seniorzy przekazali różnorodne porady. 82-letnia Gertruda zaleca, by “nie odkładać życia na później”. 90-letnia Cecylia zachęca do “odnajdywania radości w drobnych sprawach”, a 81-letnia Stanisława sugeruje, by “zwolnić i cieszyć się każdą chwilą”.

Niektóre wskazówki są bardzo specyficzne. Na przykład 86-letni Jan i 82-letnia Agnieszka radzą, by “nie przejmować się tym, co inni myślą” i “zawsze pozostać wiernym sobie”. “Nie porównuj się z innymi” – doradza 80-letnia Wiesława. “Słuchaj innych i nie bój się wyrażać swoich myśli” – mówi 83-letnia Bogusława, a 86-letnia Hilda podkreśla znaczenie “zawsze bycia uczciwym”.

W osobistych poradach starszych osób nie zabrakło również wątku miłości. “Nie rezygnuj, jeśli kochasz” – radzi 96-letni Zygmunt.

Dodaj komentarz