fbpx

Duża polska firma wprowadza 4-dniowy tydzień pracy

Herbapol Poznań, znany producent w branży farmaceutycznej, zdecydował się na wprowadzenie 4-dniowego tygodnia pracy od stycznia 2024. Ta przełomowa decyzja ma na celu zwiększenie jakości życia zawodowego i prywatnego pracowników, oferując im dodatkowy dzień wolny w tygodniu.

Ten krok wpisuje się w globalne tendencje szukania równowagi między pracą a życiem osobistym. Herbapol Poznań realizuje projekt etapami, rozpoczynając od jednego wolnego piątku w miesiącu w pierwszym kwartale roku, planując stopniowo zwiększać liczbę dni wolnych, aż do pełnego 4-dniowego tygodnia pracy.

Prezes firmy, Tomasz Kaczmarek, podkreślił, że zmiana ta jest częścią szerszej strategii HR, mającej na celu nie tylko poprawę warunków pracy, ale także optymalizację procesów produkcyjnych i wzmocnienie pozycji firmy na rynku. „Wierzymy, że taka zmiana zwiększy zaangażowanie pracowników oraz przyciągnie nowe talenty do naszego zespołu” – dodał Kaczmarek.

Herbapol Poznań, z ponad 150-letnią historią w dziedzinie fitoterapii, zatrudnia niemal 400 osób. Wprowadzenie skróconego tygodnia pracy jest kluczowym projektem strategicznym dla firmy, mającym na celu zwiększenie satysfakcji i motywacji pracowników, a także podniesienie efektywności i innowacyjności w pracy.

Inicjatywa ta spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem wśród pracowników i stanowi ważny krok w kierunku budowania nowoczesnego, elastycznego środowiska pracy, odpowiadającego na potrzeby pracowników XXI wieku. Herbapol Poznań staje się pionierem wśród polskich przedsiębiorstw, wprowadzając zmiany, które mogą zainspirować inne firmy do podjęcia podobnych działań na rzecz lepszej równowagi życiowej swoich pracowników.

Innowacyjna decyzja Herbapolu Poznań może być zwiastunem nowej ery w zarządzaniu zasobami ludzkimi, gdzie priorytetem staje się dobrostan pracowników i ich zrównoważony rozwój, zarówno w wymiarze zawodowym, jak i prywatnym.

Dodaj komentarz