fbpx

Polacy nie oszczędzają na zwierzętach

Nie od dziś wiadomo, że zwierzęta są najlepszymi przyjaciółmi człowieka. Doceniamy to co raz bardziej. W ostatnich latach Polacy chętnie sięgają do portfeli, aby zapewnić swoim pupilom jak najwyższy komfort życia i bezpieczeństwa. Przyjrzyjmy się współczesnym tendencjom w utrzymaniu higieny i dobrego zdrowia zwierząt towarzyszących i oceńmy, jak wpływają one na życie czworonożnych podopiecznych.

Bez pielęgnacji ani rusz!

Czasy, w których wizyty u weterynarza należały do rzadkości, dawno minęły. Dzisiaj właścicieli zwierząt cechuje duża zapobiegliwość. Wolą korzystać z rozwiązań profilaktycznych, możliwych dzięki regularnym badaniom zwierzaków. Mimo że jest do dla nich dodatkowy comiesięczny wydatek, nie oszczędzają na zdrowiu pupili, traktując ich jak członków rodziny.

Poza rutynową kontrolą weterynaryjną Polacy chętnie sięgają po nowoczesne metody pielęgnacji zwierząt. Ogromną popularnością cieszą się chociażby salony fryzjerskie (tzw. groomerskie) dla psów i kotów, gdzie fachowo przeszkoleni pracownicy upiększają zwierzęta, pomagając utrzymać ich sierść w ładzie oraz czystości czy też zadbać o pazurki naszych pupili. Często doradzają w sprawach codziennej higieny, dzięki której można skutecznie zapobiegać problemom skórnym, utrzymując sierść zawsze lśniącą i zdrową.

Warto pamiętać, że nie jest to jedyna możliwość w kwestii podstawowej pielęgnacji. Przy odrobinie chęci i zakupieniu odpowiednich akcesoriów nasze zwierzaki mogą zaznać luksusu nawet w domowym zaciszu. To dobre rozwiązanie dla tych czworonogów, które odczuwają dyskomfort podczas kontaktów z obcymi. Nieśmiali też chcą się podobać!

Czas zabawy

Domowe zwierzęta bardzo lubią przebywanie z ludźmi i różnego rodzaju zabawy. Jest to bardzo istotne dla ich harmonijnego rozwoju i emocjonalnego bezpieczeństwa. Biorąc pod uwagę współczesne realia i nieustanną pogoń za lepszymi standardami życia, widać wyraźnie, jak mało czasu zostaje na cieszenie się wolnym czasem „po pracy”.

Pamiętajmy, że zwierzęta tego nie rozumieją i domagają się swojej porcji codziennych atrakcji.

Na szczęście w sukurs właścicielom pupili przychodzą producenci zabawek dla zwierząt, którzy prześcigają się w coraz to ciekawszych pomysłach na skuteczniejsze zainteresowanie i zaktywizowanie zwierzęcia. Nietrudno namówić opiekunów, których wolny czas jest ograniczony ze względu na wyczerpującą, wymagającą poświeceń pracę, do kupna akcesoriów, które zapewnią ich ulubieńcom rozrywkę na czas ich nieobecności.

Po pierwsze jakość!

Naszym pupilom zapewnimy najlepsze warunki rozwoju, wykorzystując do codziennej pielęgnacji i zabawy produkty o najwyższej jakości. To wcale nie musi oznaczać wydawania ogromnych sum pieniędzy. Chodzi o świadome i mądre wybory produktów gwarantujących naszym zwierzętom optymalny komfort. Poza wyborem wartościowych zabawek oraz zabiegów pielęgnacyjnych koniecznie trzeba zwrócić uwagę na dobór odpowiednich środków higienicznych . Niektóre zwierzęta np. koty są na tym punkcie bardzo wyczulone. Zawartość kuwety jest dla nich niezwykle istotna. Wybierając podściółkę, która jest naturalna i wydajna jak np. drewniany żwirek, zapewnimy pupilowi odpowiedni standard odczuwania przy korzystaniu z toalety. Dodatkowo dajemy zwierzęciu i całej rodzinie skuteczną ochronę zdrowia, ponieważ drewno w naturalny sposób pochłania nieprzyjemne zapachy i ma działanie antybakteryjne.

Źródło: zwierciadło.pl

Dodaj komentarz