fbpx

To zdjęcie wstrząsnęło światem. Wolontariuszka pokazała, jak dziś wygląda 2-latek skazany za czarownictwo

Kilka lat temu świat poruszyło zdjęcie pokazujące jak Anję Ringgren Lovén dzieli się wodą z nigeryjskim 2-latkiem. Wygłodzony chłopiec błąkał się samotnie, ponieważ został oskarżony o posługiwanie się czarną magią. Dziś Hope (Nadzieja) wygląda już znacznie lepiej, a Dunka postanowiła odtworzyć niezwykłą fotografię.

 

Kucająca blondynka poi przeraźliwie wychudzonego 2-latka. Ta fotografia obiegła świat rok temu. Okazało się, że chłopiec został oskarżony o bycie czarownikiem i przez kilka miesięcy samotnie błąkał się po okolicy. Kobieta na zdjęciu to Anja Ringgren Lovén, duńska wolontariuszka, która od sześciu lat pomaga mieszkańcom Nigerii.

Dziś Anja dzieli się podobnym zdjęciem. Tym razem jednak wodę podaje zdrowemu, ubranemu 3-latkowi. Trudno uwierzyć, że to ten sam chłopiec. Dziecku dano na imię Hope (Nadzieja), ponieważ jego przykład jest dowodem na to, że nadziei nigdy nie wolno tracić. Jak przyznaje Anja, sama wątpiła, żeby chłopiec mógł przeżyć, był w tak złym stanie.

wolontariuszka

Dzięki pomocy Dunki udało się go jednak umieścić w szpitalu, gdzie dokonano transfuzji krwi. Później Hope’em zaopiekował się sierociniec, który prowadzi właśnie Anja. Wolontariuszka wciąż działa zgodnie z maksymą “Help One Person Everyday” (Codziennie pomóż jednej osobie, w skrócie – HOPE).

Źródło: facebook.com/anja.loven

One thought on “To zdjęcie wstrząsnęło światem. Wolontariuszka pokazała, jak dziś wygląda 2-latek skazany za czarownictwo

  • 8 marca 2019 at 22:48
    Permalink

    świetna dziewczyna, fantastyczny młody człowiek

    Reply

Dodaj komentarz