fbpx

Królik zaopiekował się porzuconymi szczeniakami

Zwierzęta nie raz potrafią zaskoczyć, często przewijają się historię o międzygatunkowych przyjaźniach, podobnie było w tym przypadku. Pewien bohaterski królik uratował dwa małe szczeniaki, zastępując im matkę. Historia wydarzyła się we wsi Azow w Rosji.

Królik uciekł swojemu opiekunowi, mimo poszukiwań, nie udało się go odnaleźć. Wkrótce okazało się, że królik wykopał sobie norę w pobliżu lasu i w niej zamieszkał. Samodzielnie zdobywał pożywienie i ukrywał się przed ludźmi. Próbowano go złapać, ale bezskutecznie.

Ktoś porzucił w lesie dwa szczeniaki

Tego dnia temperatura spadła do 25 stopni poniżej zera, nie jest to nic nadzwyczajnego w tym regionie. Jakiś okrutny człowiek porzucił  w lesie dwa szczenięta, skazując je na pewną śmierć. Los miał jednak inne plany, ponieważ zauważył je królik.

Królik zaopiekował się psiakami

Zwierzak natychmiast zabrał szczeniaczki do swojej nory i zaopiekował się nimi jak własnymi dziećmi.

Niezwykłą “rodzinkę” znalazła przypadkiem mieszkająca opodal kobieta.

„Pewnego dnia usłyszałam dziwne piski, więc poszłam sprawdzić, co to. Ujrzałam w norze królika, jednak on nie pozwalał mi zajrzeć do środka. Po kilku dniach zauważyłam, że z kryjówki wychodzą dwa malutkie pieski.” – opowiada mieszkanka wsi.

Kobieta postanowiła pomóc

„Regularnie wracałam do tej nory. Zaczęłam przynosić zwierzakom jedzenie. W końcu królik pozwolił mi nakarmić pieski. Gdy chciałam jednak je zabrać, robił wszystko, aby wepchnąć je z powrotem do nory.”

Królik doskonale opiekował się szczeniętami, ogrzewał je własnym ciałem oraz wylizywał, dzięki czemu były idealnie czyste. Bez jego pomocy, pieski z pewnością nie dałyby sobie rady w takie mrozy.

Po kilku dniach okazało się, że mama piesków została zastrzelona i porzucona w lesie. Jej ciało zostało odnaleźli mieszkańcy.

„To straszne, te maluchy straciły swoją mamę. Gdyby nie królik, na pewno by nie przeżyły.” – opowiada kobieta.

Szczęśliwe zakończenie

Kobieta zaczęła rozwieszać po wsi ogłoszenia, aby znaleźć właściciela królika oraz nowe domy dla piesków. Szczeniaki są już bezpieczne, a królik wkrótce ma wrócić do swojego opiekuna.

„Najważniejsze, że wszystkie zwierzaki są już bezpieczne. Psiaki został już odebrane przez swoich nowych opiekunów, a królik już wkrótce również wróci do swojego domu. Zwierzęta są po prostu niesamowite i chyba nigdy nie przestaną mnie zadziwiać.” – dodała kobieta.

5 thoughts on “Królik zaopiekował się porzuconymi szczeniakami

 • 1 lutego 2019 at 08:15
  Permalink

  Kiedy królik jest bardziej ludzki niż człowiek.

  Reply
 • 5 lutego 2019 at 11:28
  Permalink

  Czasem daleko człowiekowi nawet do królika …..

  Reply
 • 13 lutego 2019 at 15:58
  Permalink

  super królik

  Reply
 • 5 lutego 2021 at 01:54
  Permalink

  A czy królik jest na pewno bezpieczny, skoro wolał uciec i radzić sobie samemu na mrozie, a nawet ratować życie obcego gatunku niż mieszkać w klatce?

  Reply

Dodaj komentarz