fbpx

Wrocławska Ekostraż uratowała osierocone jeże

Ekostraż z Wrocławia od 2009 roku zajmuje się ochroną i ratowaniem zwierząt. Stowarzyszenie prowadzą ludzie, którym nie jest obojętny los bezbronnych zwierzątek. Ratują ich zdrowie i życie, niejednokrotnie zabierając je od nieodpowiedzialnych właścicieli. Ekostraż ma w swoich szeregach doświadczonych Inspektorów Ochrony Przyrody, a także wolontariuszy. Wszyscy pomagają z miłości nie pobierając za to żadnego wynagrodzenia. Nagrodą jest szczęście i zdrowie podopiecznych

18 maja 2020 roku do Ekostraży trafiło pięć malutkich jeży, które straciły matkę. Jeże giną często pod kołami samochodów, czy w wyniku spotkania z drapieżnikami. Jak informuje Ekostraż we wpisie na portalu społecznościowym Facebook “matka jeżyków najprawdopodobniej straciła życie pod kołami samochodu lub w wyniku innej aktywności ludzi, która niesie śmierć jeżom”

Jeżyki były znalezione w ogrodzie, wyziębione i samotne. Wolontariusze wzięli je pod swoja opiekę, zastępując im matkę. Zwierzęta są karmione mlekiem za pomocą malutkiej pipetki. Wolontariusze głęboko wierzą, że uda im się uratować pięć malutkich żyć i w przyszłości wypuścić je na wolność.

Każdy z nas może wspomóc działanie Stowarzyszenia Ekostraż, przekazując 1% swojego podatku (KRS 0000352569), a także dokonując dobrowolnych wpłat na konto. Wszelkie informacje można znaleźć na stronie Ekostraży.

Na stronie Ekostraży jest także informacja o możliwości adopcji zwierząt, do czego gorąco zapraszamy. Nie bądźmy obojętni na cierpienie niewinnych zwierząt. Ich los jest w naszych rękach.

Źródło: ekostraz.pl, facebook.com/EKOSTRAZ

Dodaj komentarz