fbpx

Przełom w walce z COVID-19. Pilot-naukowiec odkryła, jak hamować objawy. Lekarze potwierdzają

Na portalu slaskibiznes.pl ukazał się niezwykle interesujący wywiad. Poniżej przedstawiamy jego fragment. Do całego wywiadu odsyłamy na stronę źródłową:

Magdalena Filcek, naukowiec z Wrocławia, neuro-architekt wnętrz, wynalazca, honorowy pracownik NASA, ale też zapalony pilot balonów na ogrzane powietrze prawdopodobnie dokonała przełomu w leczeniu COVID-19. Zdopingował ją do działania ciężki przebieg tej choroby u taty, w tym konieczność podłączenia respiratora. Naukowca przerażała myśl, że przeżywalność pacjentów pod respiratorem wynosi zaledwie 10 proc. Magdalena Filcek starała się dowiedzieć, dlaczego tak się dzieje. Podejrzewała, że przyczyny tkwią w reakcji płuc na działanie respiratorów. Łącząc fakty, wiedzę z dziedziny fizyki, lotnictwa z badaniami medycznymi zrozumiała, co wywołuje ciężkie objawy COVID-19. A idąc dalej odkryła, że objawy można wyleczyć tanimi i dostępnymi bez recepty lekami. Rozwiązanie okazało się tak banalne, że nie mogła w nie uwierzyć. Odkrycie skonsultowała z lekarzami. Pierwszym, który poważnie przyglądnął się odkryciu, potwierdził jego trafność i zastosował, z rewelacyjnymi wynikami, u swoich pacjentów, był wyśmienity pulmunolog dr Mayank Vats z Rashid Hospital w Dubaju. Kolejnym była dr anestezjolog Anna Skrzyniarz – Plutecka ze szpitala w Wieliszowie. Nie tylko potwierdzili słuszność hipotezy, a także skuteczność profilaktyki i leczenia COVID-19. Ośmielona wynikami opublikowała artykuł – doniesienie medyczne – na medicalandresearch.com. Mieliśmy okazję przeczytać artykuł i zdecydowaliśmy się skontaktować z autorką, by opowiedziała o odkryciu. ŚląskiBiznes.pl jest pierwszą polską redakcją, która przybliża odkrycie wrocławianki.

Tomasz Raudner, ŚląskiBiznes.pl.: Pani Magdaleno. Świat szuka skutecznych metod walki z COVID—19. Pani twierdzi, że znalazła mechanizm rozwoju choroby. Jaki to może mieć wpływ na leczenie covid-owych pacjentów?

Magdalena Filcek (bio w galerii pod zdjęciem): Też jestem zaskoczona tym, co odkryłam. Nie spodziewałam się tego. Jako naukowiec szukałam danych technicznych dotyczących działania respiratorów, aby odpowiedzieć na pytanie, dlaczego po podłączeniu do nich pacjentów występuje tak duża śmiertelność. Ta droga nadała kierunek moim badaniom i pozwoliła dokonać niespodziewanych obserwacji. Otóż, w przypadku COVID-19 istnieje pewien patofizjologiczny mechanizm, który wywołuje symptomy łudząco podobne do tych, jakie pojawiają się przy „burzy histaminowej”, a który dotychczas nie był brany pod uwagę.

Co dokładnie histamina ma wspólnego z COVID– 19? Czym ona jest?

Według mojej teorii SARS-CoV-2 jako czynnik środowiskowy i zewnętrzny wyzwalacz, kiedy wnika do organizmu inicjuje aktywację komórek tucznych w płucach w następstwie uwalniając dużą ilość histaminy. Ta z kolei oddziaływuje na zespół określonych jej receptorów: H1, H2, H3, H4 i wywołuje reakcję alergiczną jak i pseudoalergiczną zwaną nietolerancją histaminową. Histamina jako wyzwalacz uruchamia, między innymi, łańcuch kolejnych etapów reakcji zapalnej, które prowadzą do tzw. odpowiedzi hiperimmunizacyjnej, zespołu ogólnoustrojowej reakcji zapalnej i niewydolności wielu narządów w organizmie. Największe stężenie histaminy pojawia się w obrębie skóry, płuc, błony śluzowej nosa i żołądka. Lawinowy wyrzut histaminy i pobudzenie ww. receptorów prowadzi między innymi do: skurczu oskrzeli, kaszlu, duszności, wzrostu krzepliwości krwi, spadku saturacji, tachykardii, rozszerzenia naczyń krwionośnych i wzrostu ich przepuszczalności, obrzęków, biegunki, spadku ciśnienia, charakterystycznego silnego zmęczenia, gorączki, bólu głowy, zmian neurologicznych, jak również do wielonarządowych stanów zapalnych między innymi w płucach, jelitach, sercu, nerkach i wątrobie. Te same powyższe objawy ogólnoustrojowej reakcji zapalnej obserwujemy również w rozwijającym się COVID-19 i jego powikłaniach, to spostrzeżenie było dla mnie wskazówką do odkrycia jego mechanizmu.

 

 

Cały artykuł przeczytacie TU

Foto: archiwum prywatne

One thought on “Przełom w walce z COVID-19. Pilot-naukowiec odkryła, jak hamować objawy. Lekarze potwierdzają

  • 28 sierpnia 2021 at 22:50
    Permalink

    Nie podaliście jednak nazw leków, o których wspomina bohaterka artykułu, a to przecież jest najważniejsze. Czy chodzi o popularne leki antyhistaminowe?

    Reply

Dodaj komentarz