fbpx

Chcesz własnej energii elektrycznej? Pomyśl o ścianie z turbin wiatrowych

Elektrownie wiatrowe od dawna uważane są za jedno z ciekawszych rozwiązań w zakresie energetyki. Wiatr poruszający łopaty potężnych turbin wiatrowych stanowi niezwykle czyste odnawialne źródło energii. Gdyby tak dało się stworzyć jakąś niepozorną, kieszonkową wersję takiej turbiny.

Serwis Inceptive Mind donosi o pomyśle nowojorskiego projektanta i przedsiębiorcy Joe Douceta, który łączy „sztukę i technologię w nowatorskie rozwiązanie, które ma na celu zasilenie naszych domów” w energię. Jest nim specjalna ściana składająca się z turbin wiatrowych.

Ścianę wyposażono w szereg obrotowych elementów, które poruszając się, napędzają minigenerator wytwarzający energię elektryczną. Jak zapewnia twórca, łopatki wirnika turbin mogą mieć różne kształty, co pozwala na stworzenie unikalnych instalacji artystycznych, które jednocześnie mogą pełnić funkcję przydomowej „elektrowni”.

Prezentowany projekt ściany składa się z 25 gotowych turbin wiatrowych z kwadratowymi łopatkami, przymocowanymi do 25 pionowych prętów. Ściana ma 2,4 metra wysokości i 7,6 metra wysokości, ale wymiary nie mają charakteru stałego. Są dostosowywane do indywidualnych zamówień i potrzeb użytkowników. Przykładowe projekty można zobaczyć na oficjalnej stronie Douceta.

Według twórcy ściana z turbin wiatrowych jest w stanie wytwarzać ponad 10 tys. kilowatogodzin (kWh) energii rocznie, co wystarczy do zasilenia w energię elektryczną przeciętnego domu. Uwzględniając ceny prądu, które mają obowiązywać w nadchodzącym roku w ramach jednej z częściej wybieranych taryf dla gospodarstw domowych (G11), można łatwo policzyć, ile dzięki takiej instalacji bylibyśmy w stanie zaoszczędzić.

Jednak zanim projekt trafi do powszechnej sprzedaży, minie trochę czasu. Na razie projektant prowadzi rozmowy z potencjalnymi producentami, którzy mogliby pomóc w masowym wytwarzaniu ścian i ich szybkim wdrożeniu na rynek.

 

Źródło: gadzetomania.pl

One thought on “Chcesz własnej energii elektrycznej? Pomyśl o ścianie z turbin wiatrowych

  • 2 stycznia 2022 at 20:03
    Permalink

    to coś dla fanów ruchu Free Energy

    Reply

Dodaj komentarz