fbpx

Polska ma jedną z najpiękniejszych sal koncertowych na świecie!

Jedna z najpiękniejszych sal koncertowych na świecie znajduje się w Warszawie! Jurorzy międzynarodowego konkursu „International Design Awards” (IDA) nagrodzili złotem nową siedzibę Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych (ZPSM) Nr 1 w Warszawie – poinformowano w mediach społecznościowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Projekt został zrealizowany przez firmę architektoniczną Konior Studio w ramach termomodernizacji państwowych szkół artystycznych prowadzanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego (MKiDN).

Jurorzy międzynarodowego konkursu „International Design Awards” docenili fakt, że zamiast budowania nowego obiektu, zaadaptowany został istniejący budynek przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. W ponadstuletnim zabytku odnowiono wnętrza i odświeżono fasadę.

Cały kompleks obejmuje dużą (na 305 osób) i małą (na 63 osoby) salę kameralną, a także salę organową, studio nagrań oraz 118 sal lekcyjnych.   Największe wrażenie robi aranżacja przestrzeni sali koncertowej Nowa Miodowa. Architekt nadał jej formę amfiteatru i podzielił na dwie strefy: dla muzyków i publiczności. Pozwala to wszystkim uczestnikom koncertu skupić się przede wszystkim na muzyce – napisano w poście na FB Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
https://www.facebook.com/MinisterstwoKulturyiDziedzictwaNarodowego/posts/270407305276736
Źródło: polonia.tvp.pl
Foto: FB/MKiDN/Bartek Barczyk/Konior Studio

Dodaj komentarz