fbpx

Recepta online? Żaden problem, wszystko załatwisz bez wychodzenia z domu

Recepta online to genialne i proste rozwiązanie, które jest odpowiedzią na problemy tysięcy osób cierpiących na brak czasu. Z jej pomocą prawdziwy i wykwalifikowany lekarz może Ci bez problemu przepisać leki, których potrzebujesz — nie musisz umawiać się nawet na wizytę i spędzać długich godzin w kolejkach pełnych chorych osób.

Co więcej, recepty online to nie wszystko, bo przez internet otrzymać możesz nawet zwolnienie lekarskie czy L4 online. Dokument błyskawicznie trafi do systemu, otrzyma go także Twój pracodawca, a Ty będziesz mógł się dalej leczyć, bez wychodzenia z domu. Wszystkie recepty otrzymasz na swoje Internetowe Konto Pacjenta, a także za pomocą błyskawicznej wiadomości, a następne zrealizujesz je w dowolnej aptece. To prawdziwa wygoda, z której korzystają już tysiące Polaków.

Jak działa recepta online?

Jeśli zastanawiasz się, czy recepta online jest dobrym rozwiązaniem, to rozwiejemy Twoje wątpliwości — zdecydowanie tak. Dostać ją można z każdego miejsca w Polsce w kilka minut. Leki wybierzesz w każdej aptece, a cała procedura nie zajmie dużo czasu oraz kosztuje bardzo niewiele. To ogromna oszczędność czasu i sił, które są tak potrzebne chorym osobom.

Wypełnij zgłoszenie, gdziekolwiek jesteś i czekaj na weryfikację

Zgłoszenie o e receptę możesz wysłać z dowolnego urządzenia z internetem. Zrobisz to zarówno na laptopie, tablecie, jak i nawet na smartfonie. Co więcej, nie ogranicza Cię nawet miejsce, w którym aktualnie przebywasz.

Po wybraniu interesujących Cię leków zgłoszenie jest weryfikowane przez doświadczonego lekarza. To od jego decyzji zależy uzyskanie recepty. Jeśli jednak Twój wniosek jest prawidłowy i zawiera niezbędne informacje, to nie masz się o co martwić. Podczas telekonsultacji opowiesz o swojej sytuacji, a profesjonalny lekarz zdecyduje, czy przepisać ci receptę online, na której Ci zależy.

Recepta trafi na Internetowe konto pacjenta, ale nie tylko

Jeśli lekarz potwierdzi Twoją e receptę, dokument trafi w Twoje ręce w ciągu kilku minut. Zyskasz do niego dostęp dzięki wiadomości SMS lub e-mail. Wystarczy tylko, że okażesz je w dowolnej aptece, a otrzymasz dany lek — nie musisz drukować żadnych potwierdzeń.

Dlaczego warto skorzystać z recepty online?

Wystawianie recept jeszcze nigdy nie było tak łatwe i błyskawiczne. Elektroniczna recepta to także doskonałe rozwiązanie dla osób, które regularnie zażywają określone medykamenty, a nie mają czasu i potrzeby na tradycyjne spotkania ze swoim lekarzem. Lista zalet, jakie niosą ze sobą e recepty, jest jednak zdecydowanie dłuższa.

E recepta równie dobra, jak papierowa

Każda osoba, której zdarzyło się kiedyś zgubić tradycyjną, papierową receptę, z pewnością wie, jak bardzo frustrujące jest to uczucie. W takim przypadku konieczna jest ponowna wizyta w przychodni, a czasem nawet odwiedzenie po raz kolejny lekarza. Recepta przez internet zupełnie eliminuje ten problem, bo nawet jeśli usuniesz wiadomość zawierającą e receptę, to zawsze będzie ona dostępna jeszcze w Internetowym Koncie Pacjenta.

Zrealizujesz ją w dowolnej aptece

Kolejną zaletą, którą pochwalić się może recepta online, to możliwość zrealizowania jej w dowolnej aptece. Nie jest ważne, gdzie jesteś oraz która jest godzina — wystarczy tylko, że znajdziesz otwarty punkt i będziesz mógł wykupić potrzebne Ci leki. To idealne rozwiązanie, gdy pozostały jedynie placówki dyżurujące, np. w nocy. Nie musisz martwić się tym, że po dotarciu na miejsce Twoja recepta nie zostanie zrealizowana.

E-recepta idealna na wakacjach i wyjazdach

E recepty świetnie sprawdzają się też w okresie wakacyjnym, kiedy również szczególnie wzrasta ich popularność. Przebywając a urlopie, nikt nie ma ochoty szukać okolicznego lekarza czy miejscowej przychodni, by spędzić tam w kolejce cały wolny dzień.

E zwolnienie bez wychodzenia z domu

Rozwiązania online nie ograniczają się zresztą wyłącznie do tego, że otrzymać możesz błyskawicznie potrzebne leki. Bez wychodzenia z domu dostaniesz również niezbędne zwolnienie, L4 czy nawet tabletki antykoncepcyjne w kryzysowej sytuacji.

Czy recepty przez internet są bezpieczne?

Tak, wystawienie e recepty odbywa się w pełni zgodnie z prawem, a wystawia ją uprawniony do tego lekarz. Dzięki temu możesz mieć pewność, że przepisane leki na pewno trafią do Ciebie i nie będzie z nimi żadnego problemu. Konsultacja online gwarantuje także, że zostaną Ci przepisane dokładnie takie medykamenty, których rzeczywiście potrzebujesz.

E recepta online jest na Internetowym Koncie Pacjenta tak samo, jak tradycyjny dokument

Recepta online pojawia się w tym samym miejscu w Internetowym Koncie Pacjenta, co tradycyjne dokumenty wystawiane przez lekarzy w prywatnych gabinetach lekarskich czy przychodniach. Świadczy to o jej wiarygodności oraz zgodności z obowiązującymi przepisami.

Dla kogo jest e-recepta online?

Recepta online to doskonałe rozwiązanie na szybkie i wygodne skorzystanie z usług specjalisty. Dostępna jest w atrakcyjnej cenie, a skorzystać z niej mogą wszystkie osoby, które ukończyły 18 rok życia.

One thought on “Recepta online? Żaden problem, wszystko załatwisz bez wychodzenia z domu

Dodaj komentarz