fbpx

Jak usunąć lakier hybrydowy? Acetonem czy pilnikiem?

Wybieramy lakiery hybrydowe, bo są prawie nie do zdarcia. Ta niewątpliwa zaleta sprawia, że nie da się ich usunąć zwykłym zmywaczem. Żeby to zrobić bezpiecznie i skutecznie, będziesz musiała wybrać metodę najwygodniejszą dla siebie. Sporą popularnością cieszą się aceton kosmetyczny i pilnik.

Zdjęcie lakieru hybrydowego nie należy do najtrudniejszych czynności, ale podobnie jak wykonywanie stylizacji, wymaga odpowiedniej wprawy i precyzji. To ważne, by płytka po tym zabiegu pozostała nienaruszona i dokładnie oczyszczona. Dzięki temu możemy wykonać kolejny trwały manicure.

Metody usuwania hybrydy w domu

Coraz częściej decydujemy się na wydanie 150 złotych lub więcej na frezarkę do paznokci, która w wygodny sposób pomaga zdjąć hybrydę. Jeśli jednak nie stać Cię na taki wydatek, skorzystaj ze sprawdzonych, popularnych i niedrogich metod, czyli pilnika do paznokci i acetonu kosmetycznego.

Ile to wszystko kosztuje? Cena lakieru hybrydowego to ok. 30-40 złotych, ale warto być czujną i korzystać z promocji. Za remover zapłacisz od 10 do 30 złotych (w zależności od producenta i pojemności). Pilniki są najtańsze, jednak wymagają częstej wymiany. Być może zauważyłaś, że w profesjonalnym salonie kosmetyczka za każdym razem używa nowego pilniczka? Higiena pracy z paznokciami jest niezwykle ważna, dlatego wybierając lakier hybrydowy od Cosmetics Zone – aceton, pilniczki i wszystkie inne niezbędne akcesoria zamówisz przez internet w jednym miejscu.

Manicure hybrydowy możesz usunąć pilnikiem lub acetonem

Pilnik do paznokci o odpowiedniej gradacji

Jeśli wykonujesz hybrydę samodzielnie, zapewne już masz pilnik do paznokci w swojej kosmetyczce. Służy on nie tylko do spiłowania płytki do pożądanego kształtu. Za jego pomocą możesz usunąć starą stylizację. Jak ściągnąć hybrydę za pomocą pilnika? Zwróć uwagę na jego gradacje, czyli ziarnistość. Do tej czynności najlepiej sprawdzi się model 100/180. Za jego pomocą spiłuj top coat i ewentualnie trochę warstwy koloru. Im bliżej płytki, tym delikatniejsza powinny być ruchy pilnika i jego gradacja. Teraz możesz sięgnąć po ziarnistość 180/240 lub 240/320. Dlaczego to ważne? Chodzi o to, żeby nie zedrzeć płytki ostrym pilnikiem. Jeśli jednak Twoje ruchy będą precyzyjne, nie grozi Ci zniszczenie paznokci. To dość bezpieczna metoda zdejmowania hybrydy.

Metodę usuwania manicure hybrydowego dobierz do swoich preferencji i umiejętności

Plusy i minusy acetonu kosmetycznego

Klasyczny zmywacz do paznokci nie poradzi sobie ze stylizacją utrwalaną w lampie. Czym więc zmyć lakier hybrydowy? Wypróbuj aceton kosmetyczny. Wprawdzie wymaga odrobinę więcej zaangażowania niż przemycie stylizacji wacikiem nasączonym preparatem, ale to naprawdę nieskomplikowany zabieg.

Na początku warto sięgnąć po pilnik i spróbować spiłować sam top. Następnie przez ok. 10 minut hybryda powinna być rozmiękczana za pomocą acetonu. Jak przytwierdzić waciki do paznokci? Możesz okręcić je zwykłą folią aluminiową, którą zapewne znajdziesz w jednej z kuchennych szafek. Istnieją też klipsy wielorazowego użytku, które lekko zaciskają się na palcach i utrzymują w ryzach waciki nasączone acetonem. Kiedy hybryda zacznie się marszczyć i odchodzić od płytki, zdrap ją drewnianym patyczkiem, a najbardziej uparte pozostałości po stylizacji usuń bloczkiem polerskim.

Jakie są wady acetonu? Używany zbyt często i długo może wysuszyć, a nawet uszkodzić płytkę. Wrażliwe osoby mogą odczuć także podrażnienie skóry dookoła paznokci. Dlatego po każdym takim zabiegu warto natłuścić ją np. oliwką lub naturalnym olejkiem. Jeśli zmieniasz hybrydy bardzo często, warto byś zastanowiła się nad zakupem wspomnianej już frezarki do paznokci.

Dodaj komentarz