fbpx

Włoskie miasteczko poszukuje mieszkańców. Oferują ponad 140 tys. za przeprowadzkę

Władze miasta Presicce we Włoszech chcąc zwiększyć liczbę mieszkańców, oferują ponad 30 tys. euro dla osób, które zdecydują się do niego przeprowadzić. Zachęta finansowa ma spowodować, że do miasta “zostanie tchnięte nowe życie”. — W historycznym centrum jest wiele pustych domów zbudowanych przed 1991 rokiem, do których chcielibyśmy przyjąć nowych mieszkańców — powiedział przedstawiciel lokalnych władz.

— Zaoferujemy do 30 tys. euro osobom, które chcą się tu przenieść i kupić jedno z opuszczonych mieszkań — powiedział przedstawiciel lokalnych władz Alfredo Palese w rozmowie z CNN.

Zdaniem władz otrzymaną kwotę można przeznaczyć zarówno na zakup domu w Presicce, jak i na jego remont. Jak przekazało Daily Mail, domy w okolicy są do kupienia za 21 tys. funtów (ponad 110 tys. zł).

— W historycznym centrum jest wiele pustych domów zbudowanych przed 1991 rokiem, do których chcielibyśmy przyjąć nowych mieszkańców — dodał Palese.

Jak zaznaczył, przykro jest patrzeć, jak “dzielnice pełne historii i wspaniałej architektury powoli wymierają”.

Włoskie miasteczko poszukuje mieszkańców

Miejscowość Presicce została w 2019 roku połączona z pobliskim miastem. Władze chciały w ten sposób stworzyć większą społeczność. Mimo takiego działania mała liczba narodzin i niewystarczająca populacja wciąż stanowią problemy.

Wszystkie osoby, które zainteresowane są otrzymaniem pieniędzy, muszą kupić dom wybudowany przed 1991 rokiem i spełnić warunki ustalone przez lokalne władze.

Malownicze miasteczko Presicce znajduje się w odległości zaledwie 15 minut do południowo-wchodnich plaż we Włoszech. Presicce otoczone jest zielenią, a w miasteczku funkcjonuje można poczta, bank i supermarkety.

Źródło: edition.cnn.com

Dodaj komentarz