fbpx

Wspaniała akcja mieszkańców wsi. „Nikt nie prosił ich o pomoc. Sami przyszli”. [wideo]

W prowincji Chiang Mai w północnej Tajlandii miała miejsce nietypowa akcja mieszkańców wsi. Lokalni mężczyźni kolektywnie przystąpili do udzielenia pomocy, aby wyciągnąć rozbitego pick-upa, który stoczył się ze stromego wzgórza.

Pojazd jechał po zboczu, gdy kierowca stracił panowanie nad pojazdem i sturlał się z polnej drogi kilkadziesiąt metrów w dół. Ponad pięćdziesięciu miejscowych zgłosiło się na ochotnika, aby wyciągnąć pojazd, który utknął na skraju pola kapusty.

Najpierw pomogli kierowcy wydostać się z ciężarówki, a następnie próbowali wciągnąć pojazd za pomocą grubych lin. Po prawie godzinie samochód udało się odholować na drogę.

Widziałam, jak pickup przewrócił się na wzniesieniu i kilkakrotnie przekoziołkował. Pamiętam, że podbiegłam do samochodu i rozbiłam okna kamieniem, aby uwolnić mojego wujka. Wielu mieszkańców wsi przyszło nam z pomocą, nawet bez pytania– relacjonuje mieszkanka Malinee Laowang, siostrzenica kierowcy.

Wujek Malinee szczęśliwie przeżył wypadek i doznał tylko drobnych skaleczeń i siniaków, a samochód został odholowany z powrotem do domu kierowcy.

Malinee dodała: –Mój wujek nie odniósł poważnych obrażeń, a jego samochód zostanie naprawiony. Chciałabym podziękować mieszkańcom wsi za pomoc.

 

TUTAJ przeczytasz o innych wspaniałych inicjatywach kolektywu mieszkańców.

O Tajlandii pisaliśmy też TUTAJ.

Źródło: Good News Network

Opracowanie: Agata Pałach, blog Nigdy za późno

Dodaj komentarz