fbpx

Polak tworzy biżuterię inspirowaną dziecięcymi rysunkami

Dziecięca wyobraźnia bywa bardzo kreatywna i nieobliczalna, potencjał ten postanowił wykorzystać Piotr Białek, który wspólnie z żoną Sabiną prowadzi warsztat Białek Design Studio.

Piotr zajmuje się robieniem unikatowych srebrnych kolczyków, naszyjników i pierścionków. Z kolei jego żona Sabina szyje sukienki, spódnice, bluzki i żakiety.

Do stworzenia dziecięcej biżuterii zainspirował państwa Białek ich syn – Julek. – Julian pokazał mi rysunek i mówi, że narysował mnie. I to nie jakieś tam kreski i kółka, tylko mnie prawdziwą, z tymi włosami na baczność i okularami grubymi. – czytamy na blogu Sabiny Białek myfashionstory.blog.onet.pl

1

„Mąż, widząc rysunki syna, stwierdził, że to dobry pomysł na biżuterię. I tak powstał srebrny naszyjnik. Pierwszą pracę opublikowaliśmy na naszym fan page’u.” – opowiada Sabina Białek.

Potem zaczęły powstawać kolejne. Oprócz naszyjników Piotr wykonuje również kolczyki i spinki do mankietów, stworzone oczywiście z dziecięcych malunków.10

Mały Julek nieustannie inspiruje swojego tatę do tworzenia biżuterii, lecz jak się okazuje, projektantem może zostać każde dziecko. – Dostajemy zamówienia na biżuterię od innych rodziców, którzy chcą, aby rysunki ich pociech znalazły się na wisiorkach czy też spinkach do mankietów. Jak dodaje Sabina, najczęściej są to obrazki mamy, taty i całej rodziny.

Biżuteria inspirowana rysunkami to również wspomnienia z dzieciństwa po latach, które można na nowo odtworzyć. – Odezwała się do nas trzydziestokilkuletnia kobieta, która znalazła swój rysunek z dzieciństwa. Była na niej mama. Chciała, aby malunek przenieść na biżuterię – opowiada Sabina Białek.

W czym tkwi sukces radosnej, dziecięcej biżuterii? „Jest unikatowa, niepowtarzalna, nie do zdublowania, spersonalizowana i nacechowana najpiękniejszymi uczuciami. Wykonywana ręcznie w pracowni mojego męża. Nie można jej kupić w sklepach sieciowych, nikt nie będzie miał takiej samej.”

2

9 8

7

6

5

5

4

3

Źródło: materiały prasowe, zdjęcia: facebook.com/bialekdesignstudio/

Dodaj komentarz