fbpx

Najbardziej wysportowana babcia świata skończyła 80 lat!

Czy kiedykolwiek czuliście, że jesteście za starzy żeby zacząć coś nowego? No cóż, nie jesteście. A Ernestine Shepherd jest tego najlepszym dowodem. Jest najstarszą na świecie kulturystką i wierzcie lub nie, ostatnio obchodziła 80 urodziny.

Widzieliście kiedyś mema przedstawiającego dwie starsze kobiety: jedna wysportowana i szczęśliwa, druga przykuta do wózka, zazwyczaj przyjmująca kilka różnych lekarstw dziennie?

Jedną z tych kobiet jest Ernestine. Jedna z najbardziej inspirujących kobiet na ziemi. Nie jest standardową 80-latką. To najstarsza wyczynowa kulturystka, pobiła nawet rekord Guinessa.

Urodziła się 16 lipca 1936 roku w Baltimore. Ćwiczyć zaczęła dopiero w wieku 56 lat! Zainspirowała ją do tego siostra, jednak kiedy zmarła z powodu tętniaka mózgu, Shepherd przestała dbać o siebie i swoje zdrowie.  Ten stan rzeczy trwał do momentu, w którym dowiedziała się, że ma bardzo zawyżone ciśnienie krwi. Zdecydowała, że coś musi się zmienić.

Obecnie wstaje codziennie o 3 nad ranem, przebiega 130 km. tygodniowo i trzyma się diety na którą składają się gotowane jajka, kurczak, warzywa i dużo wody. Kiedy zapytasz ją o przepis na sukces odpowie – Nigdy się nie poddawaj. Pamiętajcie o tym kiedy następnym razem będziecie chcieli odpuścić sobie wizytę na siłowni.

 

shepherd1

Źródło: expand-your-conscioussness.com

Tłumaczenie: Beata Miernik

Dodaj komentarz