fbpx

Powstał park rozrywki dla dzieci z autyzmem

Zwykle parki rozrywki są bardzo głośne i przeładowane atrakcjami, w tym miejscu ma być jednak inaczej.  Sesame Street Theme Park w Filadelfii jest pierwszym, certyfikowanym centrum autyzmu na świecie. Właściciele chcą zapewnić każdej rodzinie niezapomniane atrakcje i odpowiednie podejście do dzieci, które zmagają się z autyzmem.

Twórcy programu, w marcu 2017 roku dołączyli do grona bohaterów autystyczną Julię. Większość atrakcji parku rozrywki Sesame Place posiada specjalny certyfikat bezpieczeństwa dla dzieci z autyzmem. Wszyscy pracownicy zostali przeszkoleni do pracy z osobami z różnymi odmianami autyzmu. To pierwszy park rozrywki, który otrzymał takiego rodzaju zaświadczenie. Informację o przyznaniu certyfikatu ogłoszono w Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, 2 kwietnia.

– Jako pierwszy park rozrywki na świecie ukończyliśmy wszystkie szkolenia, zyskaliśmy certyfikat i przygotowani jesteśmy do oferowania wymagającym rodzinom specjalnych świadczeń. Prowadzić będziemy zajęcia integracyjne z dziećmi ze specjalnymi potrzebami oraz takie dla całych rodzin – powiedziała dyrektorka parku, Cathy Valeriano.

W parku zostały wyznaczone strefy ciszy z regulowanym dźwiękiem i oświetleniem, gdzie najmłodsi będą czuli się bezpiecznie. Zajęcia dla dzieci będą się odbywać w różnych zakresach: świadomości sensorycznej, środowiska, umiejętności motorycznych, społecznych i emocjonalnych. Dodatkowo powstaną dwa ciche pokoje, w których będzie regulowane oświetlenie, słuchawki z redukcją szumów i wygodne fotele.

Inicjatywa spotkała się z ciepłym i entuzjastycznym przyjęciem ze strony rodziców dzieci autystycznych.

“Jako matka 6-letniego dziecka ze spektrum autystycznym, nie potrafię wyrazić, jak wiele to dla nas znaczy. Zazwyczaj obawiamy się zabrać nasze dzieci gdziekolwiek i często musimy z wyprzedzeniem planować każde wyjście” – napisała na Twitterze mama jednego z dzieci.

“Moja córka nie jest autystyczna, ale ma problemy czuciowe. Myśl o pójściu do parku, w którym spotkamy wyszkolonego instruktora, doprowadza mnie do łez radości. To takie życzliwe, podobnie jak posiadanie w repertuarze autystycznej postaci, brawo” – napisała inna użytkowniczka.

[yputube id=vgDyLDn21AQ]

Źródło: facebook.com/pg/SesamePlace

Dodaj komentarz