fbpx

Pierwsze na świecie poziome lasy stworzono w Mediolanie

 

W czasach kiedy harmonijne innowacje są bardziej doceniane, wszystkie wynalazki wspomagające środowisko naturalne i matkę Ziemię oraz przyczyniające się do dobrobytu są wprowadzane w szybkim tempie. Jednym z takich wynalazków jest poziomy las zaprojektowany przez architekta Stefana Boeri.

Pierwszy taki las wkrótce stanie się najbardziej zielonym budynkiem w Mediolanie. Ponieważ średnie gospodarstwo domowe produkuje aż 25-30 ton dwutlenku węgla rocznie, najwyższy czas, żeby zaczęto wprowadzać takie rozwiązania w gęsto zaludnionych okolicach.

Ten imponujący wynalazek jest częścią wielkiego projektu zaprezentowanego przez BioMilano, które podjęło się włączenia 60 okolicznych farm w pas zieleni okalający miasto. Częścią tego projektu jest właśnie stworzenie „leśnych” budynków zapewniających mieszkańcom mikroklimat i filtrowanie zapylonych obszarów. Obecnie trwają prace nad budową dwóch takich budynków.
Zielone otoczenie zredukuje poziom dwutlenku węgla, natleni powietrze, unormuje skrajnie ciepły klimat oraz obniży poziom hałasu. Mieszkania w takim bloku są nie tylko miłe dla oka, ale także pozwalają na obniżenie kosztów życia.

2

W tym pionowym lesie na balkonach posadzono drzewa, które maja dawać cień w upalne dni i zrzucać liście jesienią i zimą, aby bardziej naświetlić pomieszczenia. Zostało już zaplanowane posadzenie kolejnych 900 drzew pomiędzy dwiema konstrukcjami budynków.

3

System filtrowania zużytej wody (używanej w zlewie kuchennym lub pod prysznicem) zapewni drzewom odpowiednie nawodnienie, a fotowoltaiczny system energii dostarczy prąd.

4

Takie nowoczesne projektowanie i czerpanie z natury pomaga ludziom powrócić na jej łono.

 

Źródło: http://www.trueactivist.com/milan-creates-the-worlds-first-vertical-forest/

Dodaj komentarz