fbpx

Wyjechała z USA i rozwiewa mity pobytu w Polsce – jej amerykańscy znajomi myśleli, że mieszka na pustych polach

Klaudia wychowała się w Stanach Zjednoczonych,  ale aktualnie mieszka w Rzeszowie na Podkarpaciu. Amerykanka nagrała specjalne wideo, żeby podzielić się ze swoimi rodakami odczuciami z pobytu w Polsce.

Jak się okazuje autorka nagrania często otrzymywała pytania dlaczego wybrała pobyt w polskim mieście.  Jak  dalej mówi dziewczyna – Najłatwiej będzie mi to wytłumaczyć poprzez wideo. Co ciekawe, powiedzenie, że Amerykanie nie wiedzą dużo na temat Polski jest prawdziwe. Większość ludzi w Ameryce, którym mówię, że mieszkam w Rzeszowie, nie mają pojęcia gdzie to jest – dodaje mieszkająca w stolicy Podkarpacia Amerykanka.

Moi znajomi w Stanach zawsze myślą jedną rzecz, kiedy im mówię, że mieszkam w Rzeszowie, o którym nigdy nie słyszeli, myślą że mieszkam na jakiś pustych polach, bez jakichkolwiek sklepów itp. – mówi Klaudia.

Wśród pytań, które autorka nagrania dostaje od swoich znajomych znajdują się m.in.:

– Czy jest tam ogrzewanie?

– Czy macie w ogóle prąd?

– Jak dojeżdżacie do pracy? Na koniach?

– Czy macie Internet?

Poznajcie pełną wypowiedź Klaudii. Tylko po angielsku

 

Źródło: rzeszowskieinfo.pl

Foto: YouTube

4 thoughts on “Wyjechała z USA i rozwiewa mity pobytu w Polsce – jej amerykańscy znajomi myśleli, że mieszka na pustych polach

 • 7 grudnia 2018 at 11:32
  Permalink

  bardzo madrze dziewczyna nawija. BYlem wiele razy w USa- i w pelnie sie zgadzam. NIe tak rozowo jak sie ludziom wydaje :>

  Reply
 • 14 grudnia 2018 at 18:40
  Permalink

  Mieszkam w Rzeszowie i okolicach ok 10 lat, Faktycznie, jest najczystszym miastem w jakim byłam. Ale komunikacja miejska koszmar, korki- hmmm bywają miasta bardziej zakorkowane. Mi brakuje parków i zieleni bo wszystko betonują. I imprez kulturalnych nie z ludową muzyką w tle. I miejsc dla rodzin z dziećmi. Nie ma basenu, lodowiska z prawdziwego zdarzenia. Praca? Może dla specjalistów z 2 dziedzin: znajomi i Inżynierowie. Ale kokosów to tutaj się nie dorobi człowiek. Mieszkania drogie a płace niskie. Nie bylam w NY ale mieszkałam w innych miastach Polski i Rzeszów nie powala..

  Reply
 • 18 października 2019 at 09:26
  Permalink

  Uważam, że Dziewczyna świetnie trafia w sedno sprawy. Może moje porównanie nie jest aż tak kontrastowe, bo ja mieszkałam przez kilka lat w Warszawie, ale w porównaniu z Olsztynem jest to jednak większe miasto. Muszę jednak jasno stwierdzić, że ja także doceniam moje małomiasteczkowe życie w Olsztynie. Też jest mi tu wygodnie, wszystko mam pod nosem, lekarzy, kina, teatry, siłownię, Kościoły, Gietrzwałd – 15 min samochodem!, jeziora,rzeki, lasy, moich Rodziców i Teściów, większą część mojego Rodzeństwa, moją Wspólnotę ” Kościołową”, moją pracę, na którą czasem narzekam, ale ogólnie jest ok, do której dojeżdżam w 7 min moim super GolfemV, który jeździ na gaz, więc jest tani w utrzymaniu i eksploatacji i się nie psuje, praktycznie wszystko co kocham i co jest mi potrzebne do życia mam tutaj, w moim ukochanym Olsztynie. Zawsze chciałam zobaczyć Nowy York, ale ze względu na to, że moja Babcia urodziła się w Skranton w Stanie Pensylwania, obecnie jednym ze stanów NY, z tego względu chciałam tam pojechać i zobaczyć i poczuć klimat tego miejsca, gdzie osoba, z której jestem, pośrednio, na tym świecie, odczuwała. Zawsze jednak wiedziałam, że nie nadaję się do życia w wielkim mieście. Kocham moje małomiasteczkowe naleciałości, moje zawężone spojrzenie na świat, jazdę na pamięć po mieście. Kiedy mieszkałam w Warszawie, tak strasznie tęskniłam za łąkami, że leżałam na trawie przy trasie łazienkowskiej a ludzie patrzyli na mnie jak na wariatkę i moja koleżanka zupełnie tego nie rozumiała, ale wiernie mi towarzyszyła. W tym roku w czerwcu byłam w Rzeszowie przejazdem, macie tam przepiękną Starówkę, klimatyczne knajpki i restauracyjki, fantastyczną architekturę, jest czysto i spokojnie. Dziękuję za ten filmik i cieszę się, że tak młoda osoba ma takie zdanie, poparte własnym doświadczeniem. Mam nadzieję, że skłoni starszych ludzi, którzy nieustannie narzekają na Polskę, do refleksji.

  Reply
 • 21 października 2023 at 23:00
  Permalink

  Amerykanie są zawsze tacy zdziwieni gdy mówię, że miasto w którym mieszkam ma blisko 800lat 🙂

  Reply

Dodaj komentarz