Wyjechała z USA i rozwiewa mity pobytu w Polsce – jej amerykańscy znajomi myśleli, że mieszka na pustych polach

Klaudia wychowała się w Stanach Zjednoczonych,  ale aktualnie mieszka w Rzeszowie na Podkarpaciu. Amerykanka nagrała specjalne wideo, żeby podzielić się ze swoimi rodakami odczuciami z pobytu w Polsce.

Jak się okazuje autorka nagrania często otrzymywała pytania dlaczego wybrała pobyt w polskim mieście.  Jak  dalej mówi dziewczyna – Najłatwiej będzie mi to wytłumaczyć poprzez wideo. Co ciekawe, powiedzenie, że Amerykanie nie wiedzą dużo na temat Polski jest prawdziwe. Większość ludzi w Ameryce, którym mówię, że mieszkam w Rzeszowie, nie mają pojęcia gdzie to jest – dodaje mieszkająca w stolicy Podkarpacia Amerykanka.

Moi znajomi w Stanach zawsze myślą jedną rzecz, kiedy im mówię, że mieszkam w Rzeszowie, o którym nigdy nie słyszeli, myślą że mieszkam na jakiś pustych polach, bez jakichkolwiek sklepów itp. – mówi Klaudia.

Wśród pytań, które autorka nagrania dostaje od swoich znajomych znajdują się m.in.:

– Czy jest tam ogrzewanie?

– Czy macie w ogóle prąd?

– Jak dojeżdżacie do pracy? Na koniach?

– Czy macie Internet?

Poznajcie pełną wypowiedź Klaudii. Tylko po angielsku

 

Źródło: rzeszowskieinfo.pl

Foto: YouTube

2 thoughts on “Wyjechała z USA i rozwiewa mity pobytu w Polsce – jej amerykańscy znajomi myśleli, że mieszka na pustych polach

 • 7 grudnia 2018 at 11:32
  Permalink

  bardzo madrze dziewczyna nawija. BYlem wiele razy w USa- i w pelnie sie zgadzam. NIe tak rozowo jak sie ludziom wydaje :>

  Reply
 • 14 grudnia 2018 at 18:40
  Permalink

  Mieszkam w Rzeszowie i okolicach ok 10 lat, Faktycznie, jest najczystszym miastem w jakim byłam. Ale komunikacja miejska koszmar, korki- hmmm bywają miasta bardziej zakorkowane. Mi brakuje parków i zieleni bo wszystko betonują. I imprez kulturalnych nie z ludową muzyką w tle. I miejsc dla rodzin z dziećmi. Nie ma basenu, lodowiska z prawdziwego zdarzenia. Praca? Może dla specjalistów z 2 dziedzin: znajomi i Inżynierowie. Ale kokosów to tutaj się nie dorobi człowiek. Mieszkania drogie a płace niskie. Nie bylam w NY ale mieszkałam w innych miastach Polski i Rzeszów nie powala..

  Reply

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: