fbpx

Rzeka w kształcie SMOKA. Widzieliście takie cudo natury? Jest w Europie

Zdjęcie portugalskiej rzeki przypominającej kształtem smoka rozpaliło ostatnio chińskie media społecznościowe. Oryginalna fotografia rzeki Odeleite, znajdującej się niedaleko granicy z Hiszpanią w południowej Portugalii, została uchwycona przez pasażera w samolocie i udostępniona na portalu imgur, donosi People’s Daily Online.

Ponieważ smoki są uważane za symbol pomyślności, obraz ten był chętnie udostępniany przez użytkowników Internetu w całym kraju. Zdjęcie publikowali ludzie, mający nadzieję, że przyniesie im to szczęście i pomyślność. China Central Television (CCTV) twierdzi, że obraz został udostępniony w serwisie Reddit przez użytkownika nazwanego “dokuczliwym” 14 września. Później obraz udostępniony został przez użytkownika na Weibo, chińskim odpowiedniku Twittera i uzyskał ponad 30 000 repostów w mniej niż 10 godzin.

Kiedy obraz dotarł do chińskich mediów społecznościowych, wielu użytkowników spekulowało, że rzeka znajduje się w Chinach, zanim ujawniono, że dany zbiornik wodny to tak naprawdę rzeka Odeleite. Ta niezwykła formacja jest częścią sieci zbiorników znajdujących się w dole rzeki. Głowa smoka leży na skraju małej parafii zwanej Odeleitem.

W istocie rzekę Odeleite często nazywano rzeką Niebieskiego Smoka. Odkąd jednak pojawił się ten obraz, w sieci zaczęły pojawiać się coraz to nowe zdjęcia tej samej rzeki, które były udostępniane przez licznych poszukiwaczy fortuny sprawiając, że na nowo zyskała ona wielką popularność!

 

Źródło: dailymail.co.uk

Tłumaczenie: Joanna MM

Dodaj komentarz