fbpx

Mieszkańcy powiatu kłodzkiego nagrali wyjątkowy film. Jego tłumaczenia chcą Polacy mieszkający we Włoszech

Ten stworzony przez mieszkańców powiatu kłodzkiego film, powinien zobaczyć każdy. Jest to krótkie nagranie, które inspiruje skłania do refleksji. Przetłumaczeniem jego treści jest już zainteresowana polska społeczność mieszkająca we Włoszech.

Za stworzenie projektu odpowiedzialna jest Agaty Felczak. W realizacji pomogli jej znajomi. Zdjęcia realizowane były w Zamku Sarny w Ścinawce Górnej.

– Na co dzień pracuję jako dietetyk kliniczny i wiem, jak dużą rolę może odgrywać przewlekły stres, który powoduje znaczne zmniejszenie odporności. Ten spot ma skłonić do myślenia, przekonać, żeby w tym trudnym czasie zarażać spokojem i przede wszystkim zostać w domu. Pochodzę z małego miasteczka i często obserwuje niewłaściwe zachowania ludzi, którzy narażają siebie oraz innych na niebezpieczeństwo. Drugą rzeczą, która skłoniła mnie do realizacji tego projektu było to, że bliska mi osoba miała kontakt z jedną z pierwszych osób, która zmarła z powodu koranawirusa. Martwiliśmy się, ale cały czas sobie tłumaczyliśmy, że tylko spokój nas uchroni i nie ma co panikować na zapas – mówi Agata Felczak w wywiadzie dla portalu Doba.pl.

Pani Agata sama napisała scenariusz i zmontował film. Podkreśla jednak, że bez pomocy przyjaciół i znajomych, oraz właścicieli  Zamku Sarny którzy udostępnili obiekt, realizacja projektu nie byłaby możliwa.

Na nagraniu widać specjalną maseczkę, z napisem: „Czegoś tragicznego domyślam się w tutejszym powietrzu…”

– Maska wykonana została przez Magazyn Materiałów Literackich Cegła. Oni swojego czasu wypuszczali w swoich magazynach pojedyncze maski z przesłaniem literackim. Tę miałam od roku i widnieje na niej napis „Czegoś tragicznego domyślam się w tutejszym powietrzu…”. Uważam, że przesłanie, jakie na niej widnieje, mówi samo za siebie – wyjaśnia pomysłodawczyni projektu.

Fo publikacji filmu, skontaktowali się z autorką Polacy mieszkający we Włoszech, którzy chcą przetłumaczyć film również na język włoski.

Źródło: doba.pl

Dodaj komentarz